ביקורת |

טריאתלון קיסריה: מה שקורה ב-3 בבוקר נשאר שם

התוכניות בשעות הקטנות של הלילה לא מבטיחות כלום ולא דורשות דבר. אתם רוצים משהו שירצד מול העיניים כשנדודי השינה מציקים? תגידו תודה

מורן שריר - צרובה
מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מורן שריר - צרובה
מורן שריר

יש מעט מאוד דרכים ראויות לבלות את השעה 3 לפנות בוקר, וצפייה בטלוויזיה היא לא אחת מהן. הטלוויזיה לא רוצה שנצפה בה ב-3 לפנות בוקר, היא רוצה שנישן כדי שנוכל לקום מוקדם ונלך לעבודה, כדי שיהיה לנו כסף לקנות יוגורט בטעמים ונוכל לממן את התוכניות היקרות יותר, אלה שלא משודרות ב-3 לפנות בוקר.

אין פרומואים לתוכניות של 3 לפנות בוקר, הצפייה בהן היא על אחריותנו. הן לא מבטיחות לנו כלום והן לא דורשות מאיתנו דבר. לא לשלוח מסרון ולא לקחת חלק פעיל באירוע טלוויזיוני לאומי. אתם רוצים משהו שירצד מול העיניים כשנדודי השינה מציקים? תגידו תודה. אחר כך אל תתלוננו ואל תשפטו אותנו. לא השקענו בשידורים האלה כסף. זה לא "סברי מרנן".

ב-3 לפנות בוקר משודר למשל טריאתלון קיסריה 2011. זה מוזר אבל מי אני שאתלונן על מוזרות? אני זה שצופה בטלוויזיה ב-3 לפנות בוקר. כמעט חצי שעה של אנשים ששוחים במי הים של קיסריה, רוכבים על אופניים ורצים אל קו הגמר. התוכנית ערוכה כקליפ שמסכם את האירועים המעניינים של הטריאתלון. כלומר, מעניינים יחסית לטריאתלון.

המגישה טל היינריך והפרשן אבי ברכה מספרים לנו מה קורה, מי מוביל, רכילות ספורטיבית על כוכבי הענף ולמה המארגנים החליטו לאחד בין מקצה הנוער לבין זה של "ספרינט עד גיל 39". ככה אני מגלה שבאליפות אירופה 2012, חליפות הריצה התקניות יהיו רק עם רוכסן אחורי. אני לומד גם שיונתן אולשנסקי מתאמן באוסטרליה, בעוד רון דרמון מעדיף את דרום אפריקה. אני מבחין שזהר וייס הוא הראשון לסיים את שלב השחייה במקצה האולימפי. זה מכניס אותי למתח כיוון שנוצר פער בין וייס לבין הפייבוריט שלי, זוהר "ג'חנון" הלל. אני מחזיק אצבעות לג'חנון ומעודד אותו בשקט, כדי לא להעיר את השכנים.

בעשרים ומשהו הדקות של צפיה בטריאתלון אנחנו כבר לומדים להכיר את הגיבורים בעולם העלום הזה. עולם שגיבוריו הם ישי פיכמן וחלי רוזנשטיין. כשהשדרנית מעירה ש"כל פעם שאני רואה את נווה כהן ועמית פיין, אני עדיין בטוחה שהם במיני ספרינט", אני מהנהן בהסכמה. "גם אני", אני רוצה לומר לה. אני שותה את המידע שהפרשן אבי ברכה מעניק לי על התחביב החדש שרכשתי (צפייה בטריאתלון). כמו למשל ש"בעלייה לאופניים יש הנעצרים ועולים כרגיל ויש הקופצים כדי לא לאבד זמן" או ש"הפעם הטריאתלון מורכב משש קטגוריות ובהן מנכות קלה ועד נכות קשה".

בסוף המקצה האולימפי (זהירות, ספוילר), זוכה זהר וייס (משחק מכור). ג'חנון מגיע למקום השלישי והמכובד. אין דבר, תמיד יהיה לנו טריאתלון אילת (היוקרתי יותר!). זר לא יבין זאת, מה שקורה ב-3 לפנות בוקר נשאר ב-3 לפנות בוקר.

"טריאתלון קיסריה 2011", ערוץ 2, 03:10

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ