קנה לך אשה ובנה לה וילה

הפרסומת החדשה של מפעל הפיס מלמדת אותנו שכסף קונה לנו אנשים. ואם לדייק, הוא קונה נשים. מעניין כמה נשים לקחו חלק בהפקת התשדיר

מורן שריר - צרובה
מורן שריר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מורן שריר - צרובה
מורן שריר

כסף, הוא קונה הכל בחיים: סופי שבוע רומנטיים, יאכטות, מטוסים, סרקופגים מוזהבים, את שרידיו של הנשיא ג'רלד פורד. מה עוד? עוצמה, חירות, נשים ומגלשי סקי. נשים? כן, נשים. ככה לפחות רומזת לנו הפרסומת החדשה של הלוטו. בסרטון אנחנו רואים שלימזל בשם אלישע שחברה שלו עזבה אותו משום ש"אין לו גלנץ". מה זה "גלנץ"? שאלה טובה. גלנץ הוא ככל הנראה סוג של צ'ארם, שילוב בין "גלאם" ל"נוצץ", ובכל מקרה מדובר במלה ממוצאת, ניסיון להפוך ג'יבריש לסלנג. אלישע נפגש עם שדוני הלוטו, "לוטוגוצים" שמם, במפקדה ניידת ויחד הם מטכסים עצה, איך לגרום לחברה לשעבר של אלישע לקנא. הפתרון ברור - נשיג לו בחורה חדשה ולוהטת, במקרה זה מדובר במורן אטיאס.

האופן שבו הלוטוגוצים משיגים את אטיאס אינה חשובה. זה לא משנה אם הם מפתים אותה באמצעות מתק שפתיים או באיומי סכין. זה לא חשוב ולא מעניין משום שהלוטוגוצים הם לא אמיתיים, הם רק משל לכסף, לאופן שבו הלוטו מסדר אותך בחיים. המשל אמנם לא מעניין, אבל הנמשל מעניין מאוד.

אטיאס מתמסרת בקלות לנוכחות המשכרת של הלוטוגוצים. בשנייה הראשונה היא נבהלת אבל מהר מאוד היא נהנית מהמגע של הלוטוגוץ הכחול על הגב שלה והיא מתרצה. כנראה שעל פי מפעל הפיס, נשים הולכות אחרי כסף בלי לשאול שאלות. בסצינה הבאה אטיאס כבר יושבת על יד אלישע ברכב עם גג פתוח, מאושרת כמו בחורה שהרגע נרכשה בכסף טוב. היא אפילו מלטפת בעדינות את השיער של הבחור החדש שלה. טוב לה.

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות אליכם

כבר כתבתי בעבר על אותם לוטוגוצים שמייצגים את הכסף ומה שהוא יכול להשיג לנו בחיים, אם רק ישחק לנו המזל בהגרלת הלוטו השבועית. בהתחלה הם עזרו לנו להיחלץ ממצוקות כלכליות (במאבק מול בעל הבית או מנהל הבנק), בהמשך הם עזרו לנו לחיות מבלי להתחשב בחברה או בחוק (נתנו לנו פרטיות מערסים, סייעו לנו לעקוף את תקנות התעופה). עכשיו הגיע שלב חדש - הכסף קונה לנו אנשים. ואם לדייק, הוא קונה נשים. לא במקרה אותו אלישע מוצג כחנון חסר אונים עם בגדים מיושנים ושם לא אופנתי. זה נועד להבהיר לנו שאין סיכוי שמורן אטיאס תרצה אותו בגלל הקסם האישי או המראה שלו. היא אתו כי הלוטוגוצים חטפו אותה, כלומר, הכסף קנה אותה. מעניין אותי כמה נשים לקחו חלק בהפקת תשדיר הפרסומת הזה, משלב סיעור המוחות ועד לסיום העריכה. מעניין גם מה חשבה מורן אטיאס בזמן שהצטלמה לפרסומת על היאכטה או ברכב, ולרגע לא נמחק החיוך הגדול והמטריד מהפנים שלה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ