סיקור אובמה בישראל: בין הרעלה להתעלות מדיטטיבית

הדבר הכי בלתי נסבל בשידורים, מלבד נוכחותו של דני אילון, הוא התרגום הסימולטני. והאם האהבה סינוורה את יעקב אילון?

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיה סלע
מיה סלע

בימים האחרונים משודר בכל הערוצים ספיישל “מחוברים - הנשיא אובמה”. הצופים נעים בין תחושת הרעלה לבין התעלות מדיטטיבית. בשלב כלשהו יכול הצופה למצוא את עצמו ממש מרחף, כבר לא באמת שומע מה אומרות יונית או תמר, הראש מנותק והגוף נח.

כשחיכו לנאום אובמה במוקאטעה הידרדרה השיחה בערוץ 10 בין צבי יחזקאלי, נדב אייל ודני אילון לדיון על האוכל שהוגש שם. ממעמקי המדיטציה שמעתי את יחזקאלי מקשקש על מקלובה. נדב אייל ניסה להציל את המצב. “לא ייאמן לאן השיחה הזאת מגיעה”, אמר, אבל אילון המשיך עם אנקדוטה על אריק שרון ואוכל. באחרונה מרבה אילון להופיע כפרשן. זה ממלא את הלב אופטימיות לראות כמה מהר אנשים מתאוששים אחרי שבועטים אותם החוצה.

באולפן ערוץ 1 ישבה מומחית לשפת גוף. “אובמה עושה תנועות ידיים גדולות שמשדרות ביטחון אבל גם תנועות מעוגלות”, אמרה ודיברה שעה ארוכה. לא היתה להם ברירה בערוץ 1, דני אילון כבר היה תפוס.

הארוחה. האוסקר של הביקורצילום: רויטרס

הדבר הכי בלתי נסבל בשידורים, מלבד אילון, הוא התרגום הסימולטני. הווליום של אובמה מוחלש והצופה מבין שבעצם הוא שומע נאום מגומגם של ערד ניר הפחות כריזמטי. בשביל לשמוע את אובמה, הוא יצטרך לעבור לערוצים הזרים. שם הוא יגלה שהם לא נרגשים ולא ממש מאוהבים. בסקיי ניוז שידרו מעט ועברו הלאה, בצרפת 24 השתעממו מהר, וכך, בסופו של דבר נאלצתי לראות פוקס ניוז, ואני מקווה שאובמה יסלח לי על כך.

ההחמצה של הביקור שייכת לערוץ 1. הערוצים 10 ו-2 יוצאים ביחד לפרסומות (מישהו בדק את זה פעם?) ומשאירים את הזירה לערוץ 1. אם רק היו יודעים להשתמש בה היטב. אבל המומחית לשפת גוף המשיכה.

לפני הארוחה בבית הנשיא עמדו השדרנים הרציניים ביותר והעבירו את השידור מ”טקס האוסקר של הביקור הזה”, כפי שקראה לו יונית לוי שאמרה שהמוזמנים הם “פסיפס איכותי של הישראלים”. “מהרב פירר ועד מלכת היופי”, דייקה סיון רהב מאיר.

יעקב אילון לקח רחוק את הבלבול שבו לוקים עיתונאים מאוהבים, והנחה את האירוע בבית הנשיא. האיש מגיש תוכנית בנושאי חוץ בערוץ 2 והנה מסתבר שהשאיפה שלו היא לא להיות ביקורתי באולפן, אלא ממלכתי עם שרה נתניהו. אפילו גילוי נאות על אהבתו לא טרח לחשוף.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ