מיה סלע
מיה סלע

מסיבת עיתונאים על מצבו של אריאל שרון, כל הערוצים

כתב הבריאות מה הוא אומר? סכנת חיים מיידית, נלחם על חייו, טיפול מתערב, טיפול פאסיבי, החמרה במצב הכליות, איברים קריטיים, קריסת מערכות. ומה יגיד? ביומיים האחרונים אנחנו עומדים מול חומרים כאלה, מקבלים הרצאות על כליות ותפקידן ומבינים שפוליפ במעי הגס זה משחק ילדים ממש. לא ייאמן שהתרגשנו כך מהפוליפ של בנימין נתניהו.

אנחנו מתעסקים כאן במוות שהוא הווה מתמשך וזה מעט מבלבל, כי אנחנו רגילים לחשוב על המוות כעל אחד שבא לפתע. שמונה שנים שכב אריאל שרון בתרדמת, והנה משהו מתעורר וזז.

מנכ"ל שיבא במסיבת העיתונאים. הגוף קורס, המלים דלות

אתמול כינס מנהל בית החולים שיבא מסיבת עיתונאים כדי לדווח על מצבו של ראש הממשלה לשעבר. זה היה דיווח תמוה, ישראלי מאוד, כלומר לא מתוכנן ומקושקש כיאה לנו. אי אפשר לומר שכל זה בא לנו ברגע ושאנחנו מודיעים בתדהמה ועדיין לא נמצא משטח מוגבה והכתבים והצלמים התגודדו סביב הפרופסור ששאל בנימוס אם זה בסדר ואם יש להם פוקוס. חלקם היו מחויכים, היה אפשר להרגיש את האדרנלין גם מבעד למסך הטלוויזיה.

הגסות לא נעצרת על סף המוות וגם לא אחריו. האם זאת אשמתנו? המוות גס, מקומם, נטול הדר, הגוף קורס, המלים דלות. איך נדווח על המוות? הפרופסור הדגים ודיבר על ירידה הדרגתית בתפקוד של מספר איברים קריטיים, על הידרדרות רצינית מאוד, אבל גם אמר שהוא לא נביא.

מצד שני, ולמרות שאינו נביא, הוא לא ויתר על האתוס והמיתוס. כאשר נשאל עד כמה מיידית הסכנה לחייו של שרון אמר שאריק הוא גבר שבגברים וכבר יצא ממצבים קשים. מסתבר שגברים אמיתיים לא רק יכולים לצאת ממצבים קשים, יש מצב שהם אף פעם לא מתים.

העיתונאים מצדם הרגישו מחויבים לשאול. האם יוכל לשרוד ללא טיפולי דיאליזה, האם החלה קריסת מערכות נוספת, מה הסיכוי שלו לצאת מהידרדרות כזאת ובאילו איברים מדובר. כאלה אנחנו, תפקידנו לשאול שאלות, למלא את החלל המת. חלק מהכתבים דיווחו ששרון נלחם על חייו, עוד ביטוי אוטומטי מקושקש. אולי אנחנו מתקשים להיפרד מאריק של שדה הקרב, אבל בוודאי שעוד לא מדברים על אריק ההוא.

"כך מתקרב המוות, עקב בצד אגודל, לא מפתיע, לא מגוון, כמעט משמים", כתב חנוך לוין. אבל הסתמיות לא מייצרת רייטינג וגם הממלכתיות כבר לא סחורה. במקומה יש לנו וולגריות, ריאליטי גסיסה מפורט מדי בשידור ישיר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

רגב בוועדת הכנסת, בחודש שעבר

חדשות היום, 23 במאי

מתחם בדיקות קורונה בתל אביב, בינואר

חובת הבידוד למי שמתגורר עם מאומת לקורונה מבוטלת החל מהיום

ח"כ רינאוי-זועבי ולפיד בפגישה, היום

חדשות היום, 22 במאי

בית החולים איכילוב, ב-2021

משרד הבריאות: הגבר שאושפז באיכילוב אומת כחולה באבעבועות הקוף

הכניסה לבניין שבו תושב לוד רצח את אמו, בחודש שעבר

היום בחדשות, 19.5

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

אבידר בכנסת, אתמול

המסר האמיץ של אלי אבידר

להקת BTS

מעריצות BTS? אסור לכן למחוא כפיים בהופעות

מייסדים

מוותרת על הבורסה: חברת חיזוי מזג האוויר Tomorrow.io ביטלה את הספאק

פליטים אוקראינים נוחתים בישראל, שלשום. כל אזרח אוקראיני שאינו יהודי יהיה רשאי להגיש בקשה מקוונת באתר משרד החוץ, ולהציג את האישור בעת העלייה למטוס

איך המתווה לקליטת פליטים מאוקראינה משנה את המצב ומה הביקורות עליו?

הפגנה במוסקבה

"סיקרתי הפגנות במוסקבה ונדהמתי מכמות הצעירים - עכשיו הם בהלם"