משחקי השף: מי מפחד מאוכל בריא?

בלי מלח, בלי סוכר, בלי טעם ועם הרבה הפתעות - הפרק הבריא של משחקי השף הביא לאדוני עוד ניצחון מתוק ולצופים הרבה הפתעות

טל לוין, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל לוין, עכבר העיר

בפתח הפרק האחרון של משחקי השף ניצבת חידה - "מה זה מאיר אדוני לילדים?". את הקושיה המרתקת הזאת מציבה מאיה, חברת הסגל של מאיר-סוף-סוף-ניצחתי-משימה-אדוני, רגע לפני שהנבחרת יצאה למשימת האוכל הבריא. למרות ההצלחה במשימת הבשר, נדמה שהאפורים עוד לא לגמרי התגברו על המחלוקות. והנה מחלוקת ראשונה - טפיוקה או לא טפיוקה? לא רק שיש לנו עסק עם ילדים, גם צריך לשמור להם על הבריאות. אדוני, ברגע של וידוי קורע לב, מדבר על השניצלים המטוגנים שהוא עושה לילד. לא ברור איך אחרי הזיכרון הנעים הזה, מה שבא לו להכין לילדים באולפן הוא קנלוני ריקוטה, עם קציצת עוף וטפיוקה.

במחלקתו של המ"פ אסף גרניט ניכר שיש חיילת לא מרוצה. הרי אם כבר אוכל בריא, אז לט דה כרמית שיין!. כרמית הדקה את הסינר האדום שלה, והייתה ערוכה ומוכנה להרכיב מנה מעדשים כתומות, קמח מלא וקצח, כשגרניט איגף אותה מאחור. עד כאן עלה לו כל המשחק הזה, והוא רוצה לבשל. לכן, קציצות העוף הנחמדות של כרמית הפכו בן רגע לנקניקיות וצ'יפס. בטח שזה רעיון מעולה לעשות צ'יפס כשאסור להשתמש במלח. כמה טוב שיש את חיוקה, חתול רחוב מהולל, שמביא מליחות מכמה זיתים שחורים - כפרה עליו.

ומה שלום מושיק? האם משימת האוכל הבריא מדברת אליו? רוט ושני כוכבי המישלן שלו הגיעו למשימה הזאת אפעס מותשים. גם הפסידו במשימה הקודמת, גם לא ממש מכירים את הטעם של הילדים הישראלים וגם - כפי שהעיד השף בעצמו - ראש הנבחרת רגיל לאכול דברים שמגדילים את הבטן. האם זו הסיבה שבגללה רוט תפס פיקוד, והוביל את השחורים לבשל אוכל שרק ילדים הולנדיים אוהבים? או שמא מה שבלבל אותו היה האנמיות של מרגריטה, שקיבלה לידיה את המשימה, ונראתה אבודה בטוקיו? לאגר אגר הפתרונים. רגע לפני ההגשה הלך לאיבוד אגרול. מעולם לא נראתה הנבחרת של מושיק רוט כל כך מפוזרת ומבולבלת. ככה זה שלא ברור מי כאן בדיוק הבוס.

מתברר שעמוק בכל ילד מסתתר לו אייל שני קטן או מיכל אנסקי פוטנציאלית - שיום יבוא ותקים שוק איכרים ("אני אוהבת אוכל שיש בו כל מה שהגוף צריך"). כשהתבקשו לתאר ולספר על מה שאכלו עשו זאת תוך פיתולי גוף, נפנופי ידיים ואנחות מתודיות מתאימות. אחרי כל הייסורים האלה התברר שכנראה יש דבר כזה מאיר אדוני לילדים. אפשר לומר שהניצחון הזה הושג במנה שהייתה נראית הכי מהודקת ומורכבת, מול שתי מנות שהיו האחת בנאלית והשנייה מרושלת.

דיז'טיף

הכי לא חשבנו שיש לך את זה - נוי מגישה צלחת עוגיות ומפילה את השופטים.הכי תתאפסי על עצמך חברה - מרגריטה מכינה סלט פירות, ומצליחה להתבלבלהכי תעשה לי אוכלללל!!!11 - שחר מכין קינוח גורמה לתפארת, ולא רואה אף אחד ממטרהכי כפרה עלייך - טל אושרוב זוכה במקום הראשון בטסטמוניאלס שובי הלב

הכי אל תלכי להיות גננת - מירי בוהדנה מפחידה את הילדים, ומסיימת ב"ביוש"