הרומן הלא מוצלח של חגי לוי עם "הרומן"

רגע של צחוק שממחיש את הטרגדיה שבנישואים מציל את הסדרה האמריקאית החדשה "מבית היוצר" של לוי מהיעדר התחכום שלה

רוית הכט
רוית הכט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רוית הכט
רוית הכט

"הרומן", הוט 3, הוט Vod

אני זוכרת את הפריים הראשון של הסדרה "בטיפול", קלוז אפ של איילת זורר נחנקת מבכי, שגרם לי לשאול את עצמי איך לא שמתי לב שהיא לא רק כזאת יפה, אלא גם שחקנית מצוינת. מחשבות דומות עברו בי גם לגבי יתר הקאסט, כולל הגדולים, אסי דיין וגילה אלמגור, שב-"בטיפול" מצאתי צידוק לגדלותם. זה היה "בטיפול", ומה שקרה מאז הוא מה שקרה, וגם מה שבא אחר כך הוכיח שחגי לוי הוא יוצר מוכשר בטירוף, ולא פחות חשוב: יוצר יומרני, אפילו מגלומן. אלו נשמעות כמו תכונות של בן זוג מהגיהנום, אבל הן נכסי חובה של אמן גדול (אינני יודעת דבר על חייו האישיים של חגי לוי, אולם אני מתמצאת קצת בענייני יצירה, יוצרים ואגו).

ידעתי ש"הרומן", הסדרה האמריקאית והחדשה של לוי, תאכזב כששמתי לב שהיא מקודמת תחת הקרדיט "מבית היוצר של חגי לוי". כלומר חגי לוי, שכל פריים ב"מקוללים" מראה שהיה מוכן להתאבד כדי שיצולם - מסתפק כאן בקרדיט מוזר קצת, שמשדר איזשהו ריחוק.

טריילר הסדרה:

ו"הרומן", לפחות לפי הפרק הראשון שלה, שעלה השבוע בהוט במקביל לזמן השידור בארה"ב – הוא באמת לא כל כך חגי לוי. הוא יעיל ומעניין למדי, יש כאן סיפור, הוא מסקרן – כי ברור שמשהו דרמטי התרחש בעקבות "הרומן". על כך יעידו הווייס־אוברס מחקירת המשטרה, שמשחזרות את מה שאנחנו רואים בפרק. אבל היא גם קלישאתית, פלסטית, לא לגמרי מחויבת לכובד הנושאים המועלים בה, ואין בה די סאבטקסט ותחכום כדי לצקת תוכן בשרי בשלדה החיצוני והדרמטי.

תיארתי לעצמי שגם אם חגי לוי לא רצה לקחת אחריות אמנותית טוטלית על הסדרה, הוא בכל זאת היה מחויב לה (להרוויח כסף זה הדבר הלגיטימי ביותר בתעשייה הישראלית המתעללת ביוצריה), ולכן היא לא תהיה גרועה, כלומר יהיו בה רגעים שהם חגי לוי. ובאמת יש רגע אחד כזה בפרק הראשון. הגיבור נמצא במיטה עם אשתו, לפני שהוא פוגש ב"רומן", במה שנראה בדרך לסקס. לפתע האשה פורצת בצחוק משום שפרצופו המעוות מתשוקה מצחיק אותה. היא לא רוצה להרוס, הוא פשוט מצחיק אותה. זוהי, בג'סטה אחת, טרגדיית חיי הנישואים, וזהו, בשוט אחד, כוחו של אמן גדול.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ