אהוד יערי, מקורב מאוד למשטר האיראני

עיתונאי ישראלי בכיר, שמונה בין ידידיו איראנים שמקורבים מאוד למשטר? הם לא אמורים להיות שונאי ישראל מושבעים שרוצים בכל מאודם במותו?

רוגל אלפר
רוגל אלפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רוגל אלפר
רוגל אלפר

"שש עם עודד בן־עמי", 18:00, ערוץ 2

בטיפול בהסכם עם איראן מאבד ערוץ 2 קשר עם המציאות. דובר צה"ל לשעבר, עודד בן־עמי, בישר בפתיח כי "יום אחרי ההכרזה על הסכם הגרעין נביא מיד שיחה מטהראן עם אזרח איראני שאומר שנתניהו צודק — השלטון באיראן ישתמש בכסף שייכנס עכשיו לנשק ולטרור". הפתיח נועד להיות מנוסח באופן סנסציוני כדי לעורר עניין וסקרנות. נשמע מפוקפק הראיון הזה, אבל נחכה ונשמע. בינתיים מפרשן אהוד יערי. "יש לי ידידים איראנים שאני מאוד מכבד את דעתם, אנשים מקורבים מאוד למשטר", הוא מגלה לבן־עמי.

סליחה? עיתונאי ישראלי בכיר, שמונה בין ידידיו איראנים שמקורבים מאוד למשטר? לא איש אחד, אלא מספר אנשים? ממש רשת קטנה? זה יכול להיות? אם הם מקורבים מאוד למשטר (לא סתם מקורבים, אלא מקורבים מאוד), הם לא אמורים להיות שונאי ישראל מושבעים שרוצים בכל מאודם במותו של אהוד יערי? מה פתאום טיפחו עמו קשרי ידידות? יתרה מזאת, הם אף מפטפטים אתו בימים אלה על המצב? ובהינתן שיש ליערי ידידים המקורבים מאוד למשטר האיראני, האין פירוש הדבר שגם הוא מקורב מאוד למשטר האיראני?

כך או כך, בצילום נראו אנשים צוהלים ברחובות, ובכיתוב נאמר: "שמחה גדולה באיראן בעקבות ההסכם". ואז הכריז בן־עמי: "אנחנו שוחחנו בצהריים עם צעיר איראני בטהראן, בשיחה אקראית, הוא כמובן סירב להזדהות". סליחה? איך בדיוק מתרחשת שיחה אקראית בין ערוץ טלוויזיה ישראלי לצעיר איראני? איך היא נפלה עליהם, השיחה האקראית הזו? מי זה האלמוני הזה? אילו כישורים יש לו לפרשן את מה שקורה באיראן? האם אפשר להעלות על הדעת שערוץ אמריקאי ינהל בטלפון "שיחה אקראית" עם "אלמוני ישראלי בתל אביב" כדי להבין את הלך הרוח של הציבור הישראלי?

"שלום עודד", צוהל הצעיר. האם מדובר ביהודי? אם כן, זה מידע חיוני להבנת ההקשר שבו נאמרים דבריו. למשל, טענתו כי האנשים באיראן אינם מרוצים, וכי השלטון חושב רק על עצמו ולא על טובת העם, ויעביר את הכסף לגורמי טרור בעולם, וכי ממשלת ישראל צודקת. "אני יכול להבין את הפחד שלכם", הוא סיכם, ונפרד ב"תודה" בעברית. זו נשמעת כמו אחוות יהודים. ואם הוא יהודי, הוא בוודאי איננו מייצג את הלך הרוח של רוב הציבור האיראני. איך מתיישבת אבחנתו כי האיראנים לא מרוצים עם הכיתוב "שמחה גדולה באיראן בעקבות ההסכם"? זה לא הולך ביחד. "שיחה אקראית", הדגיש שוב בן־עמי. מה זה בכלל הדבר הזה, "שיחה אקראית"?

אגב, גם לי יש ידידים מקורבים מאוד למשטר האיראני. והם סיפרו לי שאין להם מושג מי זה אהוד יערי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קורס העריכה הדיגיטלית של הארץ

"הארץ" מוציא לדרך את המחזור השלישי של קורס העריכה הדיגיטלית

התאונה בכביש 6, הבוקר

חדשות היום, 24.5

רגב בוועדת הכנסת, בחודש שעבר

חדשות היום, 23 במאי

מתחם בדיקות קורונה בתל אביב, בינואר

חובת הבידוד למי שמתגורר עם מאומת לקורונה מבוטלת החל מהיום

ח"כ רינאוי-זועבי ולפיד בפגישה, היום

חדשות היום, 22 במאי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

אבידר בכנסת, אתמול

המסר האמיץ של אלי אבידר

להקת BTS

מעריצות BTS? אסור לכן למחוא כפיים בהופעות

מייסדים

מוותרת על הבורסה: חברת חיזוי מזג האוויר Tomorrow.io ביטלה את הספאק

פליטים אוקראינים נוחתים בישראל, שלשום. כל אזרח אוקראיני שאינו יהודי יהיה רשאי להגיש בקשה מקוונת באתר משרד החוץ, ולהציג את האישור בעת העלייה למטוס

איך המתווה לקליטת פליטים מאוקראינה משנה את המצב ומה הביקורות עליו?

הפגנה במוסקבה

"סיקרתי הפגנות במוסקבה ונדהמתי מכמות הצעירים - עכשיו הם בהלם"