רוגל אלפר
רוגל אלפר

סיקור פרשת רותי שטרית, מהדורות החדשות

"אם הייתי גבר - אף אחד לא היה מצייץ!", נשמעת רותי שטרית מצטווחת בריאיון טלפוני שקיימה אתמול בבוקר בגלי צה"ל עם עמית סגל וירון דקל. "אם הייתי פחות יפה - אף אחד לא היה מצייץ!". 18 מיליון שקל היא הרוויחה בארבע שנים וחצי כאשת יחסי הציבור של "מגה", והיא שרה "פוריפום פה פה / פוריפום פה פה / הו כמה שאני יפה", כמו ב"עוץ לי גוץ לי". ובטוחה שרק בגלל יופיה מעזים הנתינים לצייץ. ובעוד היא מלינה כי הגסנו לבנו בה ונסתתרה בינתנו רק מפאת יופיה המסנוור שסימא את עינינו, שטחו מראות כי מדובר באשת מלאכה חרוצה שירקה דם מבלי לדאוג לתגמול ראוי לעצמה, ניבטות מן המסך תמונותיה.

רותי שטריתצילום: צילום מסך ערוץ 2

כעת, חזותה היא לב העניין. שטרית איבחנה כי המראה שלה הוא המניע האמיתי והסמוי לביקורת הציבורית הקשה שנמתחת עליה מאז פרסמה עמליה דואק בחדשות 2 את תנאי העסקתה ב"מגה". ומכאן שכאשר ניבטות תמונותיה מן המסך נדרשים צופי מהדורות החדשות בטלוויזיה לגבש עמדה בסוגיה אם שטרית אכן כה יפה כפי שהיא טוענת. ואם כן, האם זו הסיבה שבגללה נמתחת עליה ביקורת ציבורית קשה. את המצב האבסורדי הזה יצרה שטרית בעצמה. היא קלעה את הצופים לעמדת שופטים של המראה החיצוני שלה.

סחתיין על הדימוי העצמי הגבוה של רותי שטרית. לא כל אחד היה מכריז על עצמו בריש גלי שהוא נרדף בשל יופיו. אבל מה אמורים לחשוב הצופים שסבורים שהיא לא כזאת יפה כמו שנדמה לה? יופיה של שטרית הוא רלוונטי לשאלה אם התנהלותה אכן מקוממת מבחינה מוסרית. הוא רלוונטי בגלל ששטרית הפכה אותו לכזה. והרי ההשקפה ששטרית לא כזאת יפה תקפה ולגיטימית לא פחות מדעתה של שטרית על עצמה.

שטרית מאמינה שלו היתה גבר או אשה פחות יפה, איש לא היה מאתר פגם מוסרי בהתנהלותה. כעת, משבחנתי מקרוב את דמותה, הגעתי למסקנה שהיא אשה פחות יפה ממה שנדמה לה. ואני רוצה לומר לכם שהיא צודקת. בעקבות מסקנה זו אכן התפוגגה כלא היתה כל התרעומת המוסרית שחשתי כלפיה. ברור לי לגמרי עכשיו שרותי שטרית הלא כזאת יפה היא צחה כשלג.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ