"משחקי הכס": פתיחת עונה? יותר כמו טריילר ארוך

למרות סצנות שמצליחות לעורר תקווה בנוגע לעתידן של כמה דמויות, הסוף הפתוח מדי של העונה החמישית הותיר חלל שפרק פתיחת העונה החדשה פשוט לא מצליח למלא - מעקב שבועי

גל סידס, עכבר העיר | צילומים: באדיבות yes
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גל סידס, עכבר העיר | צילומים: באדיבות yes

סימנים ראשונים של חזרה לעצמו. תיאון וסנסה מתוך "משחקי הכס"

כשהעונה החמישית של "משחקי הכס" נגמרה, הרגשנו שעם כל כך הרבה קצוות לא סגורים שהיא הותירה בסיומה, שלא לומר חובות שלא נפדו, מגיע לנו לקבל עונה שישית מפוארת במיוחד, רוויה בנקמות ותחיית מתים בכל מיני צבעים. עם כל הספקולציות, הטריילרים וההדלפות, נדמה היה שפרק פתיחת העונה יהיה סופר בומבסטי. בפועל הפרק הראשון לא היה מאוד עמוס, אבל התחיל לבנות בצורה מאוד מתונה את מה שעומד להגיע בהמשך, ובעיקר השאיר אותנו עם צמא גדול מאוד לפרק הבא. זה לא לגמרי רע, אבל בכל זאת מרגיש כמו גרסה ארוכה של הטריילר.

» מה יקרה בעונה השישית של "משחקי הכס?"» מה חשבנו על מותו של ג'ון סנואו?» טלי אורן: "אני כבר לא ברווזון מסכן ועלוב"» מדריך צפייה לסדרות החמות» משחקי הכס - לכל הפרטים

הפרק הראשון מספק לנו סוג של תזכורת להיכן שפגשנו את הגיבורים האהובים עלינו בפעם אחרונה. הוא מתחיל, איך לא, בטירת שחור עם הייללות של גוסט ברגע כשגופתו של ג'ון סנואו מוטלת על הרצפה. השלט "בוגד" עדיין מתנוסס מאחוריו, אבל סר דאבוס מגיע לאסוף אותו מהשלג. אליסר הבוגד, שכנראה ינסה להשתלט על המסדר, לא מבסוט מהגוורדיה הקטנה ששומרת על הגופה מפניו וכוללת את מליסנדרה, גוסט וקומץ מאמינים קטנטן. אד הסובל נשלח להביא עזרה (ייתכן שמדובר בשובו של הענק?) והמצור על הגופה של סנואו מתחיל. מליסנדרה, בה תלינו את יהבנו שתעשה קסם אפל ותחזיר סנואו לחיים, לא תורמת הרבה לפרק מלבד הירקבות לפני השינה - עוד נגזרת של אופיה השרלטני - מה שמעלה בנו את החשש שאי אפשר לצפות ממנה להירתם למשימה כפי שציפינו.

בריאן מצילה את היום

בינתיים, מעט דרומה משם, רמזי בולטון הוא עדיין חתיכת מופרע ששמח מהניצחון שלו על מה שנשאר מהצבא של סטאניס, אבל כועס מאוד על היעלמותם הפתאומית של סנסה וריק החביב. השניים מספיקים להתרחק אל עבר ערבות הצפון המושלגות ונתקלים בכלבי הגישוש של בולטון, רק כדי שאנחנו נוכל לקבל את שובם המפואר של בריאן ויד ימינה פודריק. ריק מניף חרב בפעם הראשונה מזה זמן רב, ונדמה שהוא חוזר לאט לאט לעצמו כתיאון. עכשיו כשסנסה וריק/תיאון בטוחים (פחות או יותר), עולה השאלה - לאן ללכת? למרות שתיאון ממליץ להתקדם לכיוון טירת שחור, זה לא יהיה המקום הכי חכם להתחיל ממנו את הקמפיין להשבת השליטה על הצפון. אך למרות מותו של ג'ון סנואו ונוכחות מסיבית של בריונים, עבריינים ורוצחים, טירת שחור היא עדיין המקום הבטוח ביותר בשביל סנסה.

לא עוזרים לכלום. מתוך "משחקי הכס"

סרסיי 2.0

אילארייה סאנד היא פרא אדם וצוברת אצלנו נקודות על מסע ההרג שלה, שהתחיל כבר בעונה הקודמת עם מירסלה. אחרי שאיבדה את אליה ואוברין, ונקמה בדוראן ובטריסטיין חסר הישע, אילארייה הופכת למעיין סרסיי חדשה. יש לנו תחושת בטן חזקה שהעלילה תתקדם אל עבר קאט פייט אפי שיכלול את שתי הנשים, בטח אחרי הגיהינום שעברה סרסיי בעונה הקודמת וקיבלה לקינוח את ארון הקבורה של בתה. לא שמענו הרבה מסרסיי וג'יימי בפרק הראשון, מלבד הבטחה לקחת בחזרה את מה ששייך להם והרבה יותר. לדעתנו הם צריכים להתחיל בלהפעיל את זומבי הצעצוע שלה ולחלץ את מרג'רי מהצינוק, לפני שגם היא תקבל תספורת. הטריילר אכן מנדב לנו סצנה שבה המשמר המוזהב תוקף את מקדש הספט ולהזכירכם - סרסיי בוחרת באלימות.

יקחו את מה ששיך להם. סרסיי וג'יימי מתוך "משחקי הכס"

מירין של העונה השישית היא מקום שומם ומסוכן. מי שנשאר בחיים אחרי הכאוס במשחקים לא מעז לעזוב את הבית ומרד נוסף מתחיל להתבשל. דאני לא תצליח לשנות את המצב בקרוב, כי מסתבר שבתור אלמנה של קאל דותראקי עליה לחיות עם שאר האלמנות בבית הקברות של כל הקאלים המתים. אנחנו עדיין חולמים לראות את דאני חוזרת למירין בראש שבט דותראקי, אך בעוד הציפייה לשובו של הדרקון המעצבן ביותר בעולם מתגברת, נדמה שהסיכויים לכך הולכים ופוחתים. ואגב ציפייה, מה קורה עם בראן?

תחזור למירין? דאני מתוך "משחקי הכס"

"משחקי הכס - עונה 6", יום שני ב-22:00, yes Oh