"משחקי הכס": זה לא נגמר עד שרואים גופה

אמנם קיבלנו בחזרה דמות שחשבנו שמתה, אבל האם נצטרך לוותר כעת על דמות חשובה בהרבה? ומה יהיה עם צחצוח החרבות המתמשך? מעקב שבועי

גל סידס, עכבר העיר | צילומים: באדיבות yes
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גל סידס, עכבר העיר | צילומים: באדיבות yes

ביי ביי ילדה? אריה סטארק ו"ידידה"

העונה השישית מתקרבת אמנם בצעדי ענק לסיומה (עוד שלושה פרקים, אמאל'ה!), אך דווקא השבוע קיבלנו פרק יחסית פושר, שיעביר לנו את הזמן בכיף עד שהבלאגן האמיתי יתחיל. גם בפרק הזה אנחנו מקבלים בעיקר המון צחצוחי חרבות לקראת מלחמות סוף העונה ובילד-אפים לכמה סצנות אפיות שבוודאי יגיעו בקרוב.

» משחקי הכס 6 - כל הביקורות» בפרק הקודם: פיס אנד לאב במעלה המלך» מה חושב יוצר "משחקי הכס" על ירושלים?» "הפוליאקובים": מי הכוכבת האמיתית במשפחה?» מדור טלוויזיה - כל הכתבות והראיונות

פה קבור הכלב

אחת העובדות המפורסמות היא שעד שלא ראיתם מישהו מת לחלוטין ב"משחקי הכס", קשה כמו אבן ונטמן באדמה, אל תהיו בטוחים שהוא מת (היש עוד תקווה להודור?). השבוע קיבלנו חבר נוסף ששב מהמתים, סנדור קליגיין, א.ק.א כלב הציד, אחת הדמויות שחיכינו לראות מתות בעבר וכיום אנחנו רוחשים כלפיהן חיבה נוסטלגית. לאחר שהובס בקרב נגד בריאן, כלב הציד הפצוע והמובס הושאר על ידי אריה למות כביכול. אז זהו, שלא. שתי עונות עברו והנה אנחנו מקבלים שוב את הכלב האהוב כחלק מקהילה חביבה ולא מזיקה על תקן "בוב הבנאי" המקומי. כלב הציד שהיה ידוע בתור לוחם מסוכן ומתנקש חסר רחמים, הוא כעת איש של שלום ושלווה.

איש של שלום ואחווה. כלב הצייד

אז למה הוא חזר אלינו? חזרתו הפתאומית של סנדור לסדרה מעניינת בעיקר ביחס להתפתחות הסיפור של אריה. גם היא הייתה צריכה להשאיר את עברה מאחור במסעה להפוך לאף אחד, אך נראה שאף בן למשפחת סטארק לא יכול לברוח מעברו כל כך מהר ובקלות, ואריה שנאלצת להתמודד עם עברה באופן ויזואלי בהצגות בבראבוס (יכול להיות שזה היה מבחן כפול של האל מרובה הפנים, לראות אם הילדה אכן הפכה להיות אף אחד?), מתפכחת לבסוף ונזכרת מי היא באמת. התהליך הזה זהה לזה של כלב הציד -אדם שאלימות הייתה הלחם והחמאה שלו ועשה תפנית של 180 מעלות, אך מגלה שהוא לא באמת יכול לחמוק מעברו. זה מה שקורה כשאנשי האחווה ללא סמל מאיימים על קהילת האמיש הקטנה שאימצה אותו כשהיה גוסס מפצעיו. מה זה אומר מבחינתנו? קודם כל תמיד כיף לצרף עוד רוצח אגדי עם צמא לנקמה למשחק. ומה אחרי שינקום? אין לדעת. נראה שאין לו יותר מדי מה לעשות במעלה המלך ועל אף שבראבוס נמצאת בצד השני של המפה, אנחנו תמיד נשמח לראות איחוד מרגש של כלב הציד ואריה. לזכר הימים הטובים, אתם יודעים.

הפוך על הפוך

מרג'רי, הו מרג'רי. איזו אישה. פוררת לנו את הלב לרסיסים בשבוע שעבר כשהיה נראה כי את וטומן נכנעתם לדרור העליון ואנחנו נכנסים לשלטון האייתולות במעלה המלך, אבל את ידעת בדיוק מה את עושה. את מרג'רי אנחנו פוגשים השבוע עדיין במקדש הספט, כשהפעם היא כבר מציגה הופעה שכוללת שמלה, כתר ורמת הגיינה שתואמת מלכה. היא שוקדת במרץ על ספרי הקודש והדרור העליון כבר הרבה יותר נחמד אליה. טוב נו, היא באמת נראית כאילו היא "ראתה את האור". כשהיא וספטה אונלה (שבתקווה תיקבר בקרוב) הולכות לבקר את סבתא טיירל, אנחנו סוף סוף מקבלים את שלנו. למרות עיני העגל הריקות והמשפטים הלקונים על האלים ורחמיהם, מרג'רי מבצעת מהלך סודי ובעזרת פתק עם סמל הבית מסבירה לסבתא שהיא עדיין בעניינים, ושבינתיים תחזור לה בשלווה להייגארדן כי מתברר שיש לה תכנית. סבתא טיירל מסבירה מאוחר יותר לסרסיי שהיא זאת שהביאה את הפנאטים לפתח ביתם, ונתנה להם את הכוח והעוצמה שהיו למעשה שייכים לה, אבל מרג'רי מצידה לא מבזבזת זמן על אם המלך - היא מבינה שהכוח עבר אל הדרורים ושטומן הוא פחות או יותר מתלה לכתר. כעת היא נמצאת בחיפוש אחרי הכוח, אבל מכיוון חדש - מתוך הספט עצמו. רק כך היא תוכל לפורר את סרסיי סופית ולשלוט באמת בעם. מה היא תעשה כשהכוח כבר בידיה? יהיה מעניין לראות.

יש לה תכנית. מרג'רי טיירל

המסע אחר הכוח שמאפיין את העונה מביא אותנו צפונה לסאנסה וג'ון שעדיין ממשיכים בנסיונות הגיוס שלהם. המצב, איך לומר, לא מזהיר. אחרי השפלות מרובות מצד כל מיני לורדים איזוטרים, ואחרי שהילדה בת העשר העליבה אותם, הם הצליחו לגייס משהו כמו עוד 800 לוחמים מבתי הצפון שיצטרפו ל-2,000 הפראיים והענק. זה חמוד, אבל לא מספיק. בריאן עדיין בדרכה לריבר ראן כדי לפגוש את הדג השחור ולנסות לצרף גם אותו לצבא של סנסה וג'ון. יהיה נחמד לראות אותה משתחלת לשם באמצע המצור של ג'יימי (שבינתיים צירף לכוחותיו גם את ברון, עוד אחד מחביבי הקהל שהשתדרג והפך לאביר). מה גם שאיזור ריבר ראן הוא האיזור בו פועלת האחווה ללא סמל, מה שאומר שייתכן ונזכה לראות עוד מפגש בין בריאן לסנדור.

אבל בחזרה לסנסה - הצבא שלה כרגע די עלוב, חלש ומפולג, ועד שתגיע התשובה מהדג השחור עלול להיות מאוחר מדי עבורה לעשות מעשה. אז היא שלחה עורב. למי? כנראה לבייליש. סנסה יודעת שבייליש אסף את אבירי הבקעה ושהוא יכול להוות תוספת משמעותית לכוח שלה נגד רמזי בולטון (אותו לא פגשנו כבר שלושה פרקים, לעזאזל) . גם כאן ישנה שזירה יפה של שני קווי עלילה ואם יתברר כי המכתב באמת מיועד לבייליש, תהיה הקבלה יפה בין מרג'רי לסנסה - שתי נשים צעירות שמהלכות על חבל דק, כאשר כל אחת מהן צריכה לעשות דברים שונים ולא תמיד נעימים במירוץ שלהן לכוח, שעוסק למעשה בלהיות או לחדול.

עזרה, מישהו? ג'ון סנואו וסנסה סטארק

הרימו עוגן

איזה כיף שדברים פשוט מסתדרים מעצמם, הא? אי שם מעבר לים הצר חונה לה נסיכה, קצת משוגעת, בלתי נשרפת. יש לה את הצבא האדיר והחזק ביותר בכל שבע הממלכות, יש לה שלושה דרקונים, למען השם, אבל מה אין לה? נכון, אניות. ממש במקרה שני אחים צעירים עושים את דרכם אליה ממש עכשיו, כשהם צריכים צבא זמין למטרת נקמה, ומה יש להם? נכון, אניות. אז יארה ותיאון יוצאים למסע לעבר מירין לחפש את דאני שלנו ולהציע לה להשתמש בכוח הימי הנהדר של בית הקלמארי מאיי הברזל. מעניין לראות כמה זמן המסע הזה יארך, שכן הדרך מאיי הברזל למירין ארוכה מאוד. לא ברור מה יקרה להם במסע, אבל כרגע הם חונים במיקום לא ידוע, במה שנראה כמו בורדל מהשורה הראשונה. עצוב לראות שבמקרה של תיאון, השינוי הכל כך גדול שרמזי בולטון העביר אותו גרם לו פשוט לא לחזור לעצמו. יארה אחותו מנסה להכניס קצת שכל לראשו הריק, אבל דווקא בפרק הזה שעוסק בגילוי עצמי מחדש, שובר את הלב לראות שתיאון עדיין מתקשה לקבל על עצמו את זהותו. אנחנו נשמח לראות אותו מתעשת בקרוב.

מסע נפשי שייגמר ברע? אריה

לבסוף יש לנו את זאת שכנראה יודעת הכי הרבה על עצמה - מה היא כן ובעיקר מה היא לא. אריה שסיימה את המסע ה-בואו-נקרא-לו-נפשי, מוכנה לארוז את מחט ולצאת למסע האמיתי. אחרי שהבינה כבר בפרק שעבר שהיא ממש לא אף אחת, אלא בת למשפחת סטארק, אריה מחליטה שהגיעה העת להפסיק לשחק במתנקשים ולחזור לווסטרוז. אבל "ילדה" כבר קיבלה הזדמנות שנייה, ולא תהיה שלישית כפי שג'אקן הבטיח לה, ואכן, אותה ילדה בלונדינית בלתי נסבלת שהאכילה את אריה שלנו מרורים והתעמרה בה לאורך כל העונה, הייתה גם זאת שנעצה את הסכין בבטנה וסובבה את הלהב. אך אל דאגה, כפי שנכתב כבר בהתחלה - זה לא נגמר עד שרואים גופה של ממש, ואריה שלנו לא עברה את כל זה רק כדי למות כמו חזיר שחוט ברחוב. אנחנו בטוחים שבקרוב עוד נראה אותה עושה דברים גדולים ומופלאים.

"משחקי הכס - עונה 6", יום שני ב-22:00, yes Oh