למה זה בסדר שדניאלה פיק אשתו של, ואילו לניקול ראידמן הברנז'ה לועגת?

קמפיין "יס" בכיכובה של דניאלה פיק

רוגל אלפר
רוגל אלפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פיק וטרנטינו בפסטיבל קאן, במאי
פיק וטרנטינו בפסטיבל קאן, במאיצילום: JEAN-PAUL PELISSIER/רויטר
רוגל אלפר
רוגל אלפר

הקמפיין החדש של "יס" מציב במרכזו את דניאלה פיק. פיק מפורסמת בעיקר בגלל שהיא בתו של צביקה פיק וזוגתו של קוונטין טרנטינו. ומכאן שפרסומה הוא בעיקרו של דבר עניין רכילותי. בעבר היתה זמרת ובראיונות היא מספרת שהיא דוגמנית עסוקה אבל היא איננה מוכרת כך בישראל. ופיק מוכרת מאוד בישראל. הרבה יותר מאחותה שרונה פיק, שגם היא בתו של צביקה פיק וזמרת. ומכאן שגם היותה בתו של צביקה פיק איננה הסיבה שבגללה יש עניין תקשורתי עצום בה. התקשורת מתעניינת ללא הרף בדניאלה פיק אך ורק, בעצם, בגלל שהיא זוגתו של קוונטין טרנטינו.

זה אולי מובן מאליו, אבל לעתים יש צורך להדגים ולהמחיש את המובן מאליו כדי למנוע מאבירי התקינות הפוליטית ו/או מחבריה של דניאלה פיק להתרעם על ההגדרה הבאה, שבסך הכל מציינת עובדה פשוטה: דניאלה פיק היא אשתו של. זה מעמדה בחברה הישראלית. היא הירח של בעלה, קוונטין טרנטינו, שהוא השמש בעולמה התקשורתי. אין לה אור משל עצמה. היא בסך הכל משקפת את האור של טרנטינו. בלעדיו היא כלום ושום דבר בעיני הציבור הישראלי. תרומתה לחברה הישראלית עומדת ביחס הפוך לפרסומה: היא איננה רופאה, או עורכת דין, לא אמנית וגם לא ארכיטקטית. היא אשתו של. ופרסומה עומד ביחס הפוך לכישוריה או מיומנויותיה. לפנינו מקרה טהור של פרסום שאיננו משקף שום ערך סגולי של המפורסם.

ומה בעצם המסר של הפרסומת, שבה היא שרה קאבר בעברית שהותאם לצורכי השיווק של "יס"? יש להניח שרבים מהצופים לא מזהים שבמקור זה שיר של ננסי סינטרה, עוד בת של זמר מפורסם, שמזוהה מאוד עם הסרט "קיל ביל" של טרנטינו, ושהפרסומת עצמה מחקה את הקליפ המקורי של סינטרה. הם מזהים שזו דניאלה פיק, האשה של טרנטינו. אמנם היא שרה אבל הפרסומת לא תזניק מחדש קריירת זמרה שלה. היא למעשה מופיעה בפרסומת בתור פרוקסי, או נציגה, של טרנטינו, מיופת כוחו. כמו שחיזבאללה הוא פרוקסי של איראן. טרנטינו יעלה הרבה יותר מדי כסף, היא ממליצה על "יס" בשמו. ובהופעתה איננה מפגינה שום כישרון ראוי לשמו.

המסר הוא: אם הגבר מספיק מפורסם, חזק ועשיר, זה בסדר גמור להיות ידועה בתור אשתו של. לא זו בלבד שמדובר בצורת קיום לגיטימית, היא אף רצויה, מודל לחיקוי, סוג של מעושרת. מה ההבדל בין פיק לניקול ראידמן? ראידמן היא מושא ללעג: תמיד הלעיזו עליה שהתחתנה עם צ'רנוי רק בשביל הכסף, בתור עסקה, ושקריירת הזמרה שהשיקה לעצמה פתטית. למה ראידמן נחשבת גולדיגרית, ואילו פיק נערצת?

כתבות מומלצות

דיוקנאות של כתבת אל-ג'זירה שירין אבו אקלה בתערוכה לזכרה בעיר ג'נין, לפני כשבוע

חדשות היום, 25.5

קורס העריכה הדיגיטלית של הארץ

"הארץ" מוציא לדרך את המחזור השלישי של קורס העריכה הדיגיטלית

התאונה בכביש 6, הבוקר

חדשות היום, 24.5

רגב בוועדת הכנסת, בחודש שעבר

חדשות היום, 23 במאי

מתחם בדיקות קורונה בתל אביב, בינואר

חובת הבידוד למי שמתגורר עם מאומת לקורונה מבוטלת החל מהיום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"