מי שלא רצה את אורן חזן כח"כ זוטר עוד עלול לקבל אותו כראש הממשלה

אורן חזן בבית האח הגדול, ערוץ 26

רוגל אלפר
רוגל אלפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חזן. סימל את התמורה בערכי החברה הישראלית. צילום מסך מערוץ 13
חזן. סימל את התמורה בערכי החברה הישראלית. צילום מסך מערוץ 13צילום: צילום מסך מתוך ער
רוגל אלפר
רוגל אלפר

אורן חזן הוא כוכב התקשורת הגדול הבא של ישראל. הוא יוכל להיות גדול יותר אפילו מעמית סגל — שהוא המקבילה הישראלית ב–2020 למה ש"גדולים יותר מישו" היה בשביל ג'ון לנון כשהגדיר כך את הביטלס ב–1966. סגל הוא נביא הפיכת הימין הקיצוני לזרם מרכזי. וחזן עוד יוכל להתעלות עליו. מדובר בסיפור שמתמצת היטב את אבסורד החיים העכשוויים בישראל.

במאי 2015 פרסם סגל תחקיר בחדשות 2, ובו טען כי ח"כ חזן ניהל קזינו בבורגס, רכש וצרך סמים ואף דאג לשירותי מין ולנערות ליווי ללקוחות שהיו מעוניינים בכך. חזן הפסיד בתביעת דיבה שהגיש נגד סגל על טענות אלו. המיינסטרים סבר שחזן גמור. לפי הנורמות שהיו מקובלות עד אז, תחקיר כזה — שבית המשפט אשרר את אמיתותו — מחסל קריירה לפוליטיקאי. איפה. חזן סימל את התמורה בערכי החברה הישראלית, שהגיעה כעת לשיא חדש עם ראש ממשלה שכתב אישום על שוחד ממאן לחסל לו את הקריירה. חזן רק פרח בעקבות תחקיר סגל. אם לא כפוליטיקאי (הרי ב–2019 נזרק מרשימת הליכוד לכנסת), אזי כסלב. התקשורת אהבה הכל בו: את האסתמה, רגשי הנחיתות, הגזענות האיומה, הלאומנות הפשיסטית, ואת הלעג לחברי כנסת נכים. הוא היה בשבילה התרנגולת שמטילה ביצי זהב. ח"כ שמאלני קיצוני בעל רזומה דומה היה מוחרם.

אבל חזן מטיל עכשיו את ביצי הזהב שלו בבית האח הגדול. בשעת כתיבת שורות אלו התגזען שם על מתמודדת אתיופית. לא זו בלבד שהציבור על כל אגפיו לא מחרים את חזן, הוא שותה אותו בצמא. כניסתו לבית האח נחשבת לא רק לגיטימית אלא אף הברקה. בעוול נוראי נתפס חזן כקונטרה מאזנת לנוכחות דובר "שוברים שתיקה". כאילו שלהטיח בלוסי אהריש שפיתתה יהודי כדי לפגוע בישראל ולחשוף את זוועות הכיבוש זה היינו הך.

חזן הוא כבר הכוכב הבלתי מעורער של הבית, נקודת הכובד המרכזית בה, האיש שמפעיל הכי הרבה כוח גרוויטציוני על יתר הנוכחים. כשייצא, יש להניח שיקבל גם תוכנית רדיו, ואולי איזו רצועת טלוויזיה שתתחרה באופירה וברקו. הוא כמו טראמפ: איש לא יציב, עילג, בלתי צפוי, עם מעט ידע ופה גדול, וכישרון טלוויזיוני בלתי מבוטל. מי שלא רצה אותו כח"כ זוטר בליכוד עוד עלול לקבל אותו כאן כראש ממשלה. זו איננה הלצה. כמו טראמפ, הוא משכיל ללבות זעם פופוליסטי גזעני ולאומני, להיבנות מריאליטי זבל בטלוויזיה, ולהיראות כבדיחה פוליטית. גם עלילותיו בבורגס נשמעות כמה שטראמפ בהחלט היה מגדיר כ"גוד טיים". כמוהו, הוא כנראה יכול לירות במישהו בשדרות רוטשילד — ועדיין יצביעו בשבילו. בינתיים בשלט. אחר כך בקלפי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ