וילפריד: לא יותר מהברקה רעיונית

ריאן, בחור טוב שקץ בחייו, הוא היחיד בסדרה וילפריד (Wilfrid) שרואה את הכלב של שכנתו ג'נה כגבר גדול וגס רוח. התוצאה צפויה למדי

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

שם: "וילפריד", Wilfred ערוץ fx

תקציר: ריאן, בחור טוב שקץ בחייו, הוא היחיד (חוץ מקהל צופי הטלוויזיה) שרואה את הכלב של שכנתו ג'נה כגבר גדול וגס רוח בעל מבטא אוסטרלי, חיבה לאלכוהול ולעישון גראס, הלובש תחפושת כל כלב, בעיבוד אמריקאי לקומדיה אוסטרלית זו.

סוגה: קומדיה

ייחוד: חברו הטוב של האדם מתברר כאדם שאינו כזה חבר טוב.

ייחוס: אלייז'ה ווד, פרודו מטרילוגיית "שר הטבעות", שצולמה בניו זילנד, מתמודד עם הסדרה האוסטרלית הזאת (שתעלה בקרוב בערוץ הסדרות החדש יס או) בחן, ואילו ג'ייסון מאן, שגילם את הכלב גם בגרסה האוסטרלית, עושה בסדרה האמריקאית האנשה פיסית ומטאפורית לרכושנות, נאמנות, אהבת אין קץ לבעלים ושנאה לכל מי שמאיימים עליהם של הכלב, שנראה הרבה פחות חמוד ונסלח בגרסה האנושית שלו.

מורשת: עוד מ"מיסטר אד", סדרה אמריקאית מ-1961, שבו היה סוס מדבר, עם נטייה למעשי קונדס (מתיחות בטלפון וכו'), ששוחח אך ורק עם וילבר, ארכיטקט פזור דעת, החיבור בין ייצור (צמרירי) מדבר בבית, שרק אדם אחד או בני המשפחה מודעים לקיומו, הוא נושא קומי מוכר. "אלף" Alf קיצור של אלפריד, נשמע כמו וילפריד, להיט טלוויזיוני ששודר מ-1986 ועד 1990 בארצות הברית, היה על חיזר גס רוח, שרק בני משפחת טאנר ראו וידעו על קיומו.

שורה תחתונה: כל חובב סרטוני יוטיוב מודע לפוטנציאל הרב שיש בכלבים מדברים, אך לפחות בתחילה נותרת "וילפרד" (Wilfred) הברקה רעיונית שמימושה – על כל רחרוחי האחוריים, התחככויות על הרגליים של הגבר בתחפושת כלב הזאת – צפויה למדי.

עוד במדור: | | | | | |

תגובות