"בית הקלפים” של נטפליקס מועמדת לפרס אמי לסדרת הדרמה הטובה

בכך קובעת חברת הסטרימינג האינטרנטית הישג היסטורי: סדרה שכלל לא נעשתה לטלוויזיה מועמדת לפרס היוקרתי ביותר בתחום זה. "אימה אמריקאית: המוסד" זכתה במספר המועמדויות הגבוה ביותר - 17

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותה קופפר

נראה כי הגוף החדש והמשפיע ביותר בנוף הטלוויזיוני האמריקאי - נטפליקס, חברת הסטרימינג האינטרנטית - מקבל גושפנקה היסטורית: “בית הקלפים”, סדרת המקור הראשונה שהפיקה החברה השנה, מועמדת לפרס היוקרתי ביותר בתחום הטלוויזיה האמריקאית אף שכלל לא נעשתה לטלוויזיה (בישראל סדרה זו שודרה בטלוויזיה).

הסדרה היא אחת המועמדות לפרס סדרת הדרמה הטובה בטקס האמי ה-65 (וכן לעוד שמונה פרסים). היא תתמודד על הפרס לצד “שובר שורות”, שפרקיה האחרונים בהחלט ישודרו בחודש הבא; “אחוזת דאונטון”; “משחקי הכס”; הומלנד” ו”מד מן”.

"בית הקלפים"צילום: Patrick Harbron/Sony Pictures Te

מלבד “בית הקלפים” יש לנטפליקס - שהיא שחקנית חדשה בעולם תכנים צפוף ולמרות זאת השימוש בה עולה על הצפייה בכל ערוצי הכבלים האמריקאיים גם יחד – עוד מועמדויות בטקס השנה. העונה החדשה שלה ל”משפחה בהפרעה” אמנם לא מועמדת לפרס בקטגוריית הקומדיה הטובה (אלא בשתי קטגוריות אחרות), אך שחקנה הראשי, ג’ייסון בייטמן, מועמד לפרס השחקן הראשי בקטגוריית הסדרות הקומיות.

שאר המועמדות בקטגוריה זו הן “בנות”, “ויפ”, “המפץ הגדול”, “לואי”, “משפחה מודרנית” ו”רוק 30”.

הסדרה המובילה במספר המועמדויות – 17 בסך הכל - היא “אימה אמריקאית: המוסד”. מיד אחריה נמצאת “משחקי הכס”, עם 16 מועמדויות לפרסים; סרט הטלוויזיה על הפסנתרן ליבראצ’ה, Behind the Candelbra, מועמד ל-15 פרסים, בהם פרס לסרט הטלוויזיה הטוב, וכך גם תוכנית המערכונים הוותיקה “סטרדיי נייט לייב”.

במשבצת של המועמדות ל-13 פרסים נמצאות “שובר שורות”, הדרמה המרשימה שבאה אל סופה הקיץ, ו”רוק 30”, שעונתה האחרונה שודרה השנה.

מתוך העונה השנייה של "אימה אמריקאית : המוסד". מובילה עם 17 מועמדויותצילום: © 2012 FX Networks, LLC

טקס האמי יתקיים ב-22 בספטמבר בתיאטרון נוקיה בלוס אנג’לס, בהנחיית ניל פטריק האריס (“איך פגשתי את אמא”), וישודר ברשת סי-בי-אס.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ