סדרת ילדים חדשה בחינוכית על מושגי יסוד בדמוקרטיה

הסדרה "כנסת נכבדה" הופקה במסגרת חגיגות 50 שנה למשכן הכנסת בגבעת רם ומככבים בה דב נבון, דנה סמו, יולי אדלשטיין ושתי בובות

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

היפסטר וצ'אקולה, בובות בדמותם של שני ילדים מתבגרים, עומדות במרכז "כנסת נכבדה", סדרה חדשה של הטלוויזיה החינוכית שנועדה להכיר לילדי ישראל את עבודת הכנסת וללמד אותם מושגי יסוד בדמוקרטיה הישראלית. השניים מגלים שמסדרונות הכנסת הם כר פורה להרפתקאות: הם מנסים להעביר הצעת חוק שתאפשר לילדים לשנות את שמם, לוקחים בטעות את הפטיש של יו"ר הכנסת כדי לתקוע מסמר בקיר ולומדים על גבולות חופש הביטוי ועל חשיבות השקיפות.

בכירי העובדים בכנסת גויסו גם הם לתפקידי אורח בתוכנית: באחד הפרקים מגלה שמואל לטקו, המנהל הוותיק של ועדת החוץ והביטחון, שמישהו שכח טלפון נייד חשוד בחדר הוועדה הרגיש; מירי יכין, ראש אגף הטקסים והאירועים בכנסת, מציגה להיפסטר וצ'אקולה את ספר המבקרים שבו חתמו אח"מים שביקרו במשכן; מנכ"ל הכנסת, רונן פלוט, מציג לצופים את הפרויקט הסביבתי "כנסת ירוקה", שבמסגרתו הוצבו עשרות קולטי שמש על גג המשכן כדי לייצר חשמל המשמש לעבודת הח"כים. במסגרת הסדרה היפסטר וצ'אקולה גם זוכים להגיש תוכנית טלוויזיה המשודרת ממסדרונות הכנסת, בסיוע שני כתבי שטח שאותם מגלמים השחקנים דנה סמו ודב נבון.

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בסדרה "כנסת נכבדה" צילום: דוברות הכנסת

יו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, שמשתתף בעצמו בסדרה, משוכנע שהיא תסייע לדור הצעיר להכיר מקרוב את ערכי הדמוקרטיה. "אני חושב שהפעם, בעזרת צ'אקולה והיפסטר, מצאנו לכך דרך יצירתית ומשעשעת במיוחד", אמר אדלשטיין. "הפרויקט המשותף לכנסת ולחינוכית 23 הוא עוד כלי לעידוד הדור הצעיר להפוך לאזרחים מעורבים, המבקשים להשפיע בכלים דמוקרטיים על עתיד החברה הישראלית".

הסדרה הופקה כחלק מחגיגות יובל ה–50 למשכן הכנסת בגבעת רם, שבמסגרתן יתקיימו בשנה הקרובה אירועים רבים. בין היתר, יושק בקרוב גם אתר משחקים לילדים המדמים את עבודת הכנסת כאשר הילד המשחק יכול לחוקק חוק ולתפקד כח"כ וירטואלי.

מחר (חמישי) תארח הכנסת אירוע השקה חגיגי לסדרה "כנסת נכבדה", במעמד יו"ר הכנסת. 12 הפרקים שצולמו יוקרנו בחינוכית 2 החל ב–20 בחודש בימים ראשון עד חמישי ב–13:45. במקביל תשודר הסדרה גם בערוץ חינוכית 23 בימים ראשון עד חמישי בשעות 11:00 ו–16:00.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ