חן חדד
חן חדד

שטף הסיפורים על הערות מיניות פוגעניות, הטרדות ותקיפות מיניות של נשים על ידי שחקנים, מפיקים ויוצרים בכירים ממשיך להסעיר את תעשיית הטלוויזיה והקולנוע. במרכז הפרשה הנוכחית עומד שמו של יוצר "מד מן", מתיו ויינר. לפי דיווח ב"וריאטי", קייטר גורדון, תסריטאית בסדרת הדרמה, מאשימה את ויינר בהטרדה מינית בעקבות הערה בעלת אופי מיני שהעיר לכאורה במהלך עבודתם המשותפת.

גורדון טוענת שבשנת 2008, כאשר עבדו יחד עד שעה מאוחרת, ויינר אמר שהיא חייבת לתת לו לראות אותה עירומה. ויינר מסר את תגובתו באמצעות דוברו, ואמר כי "הוא אינו זוכר שהעיר הערה כזו, וזה אינו משפט שיאמר לאף עמית לעבודה".

קייטר גורדון ומתיו ויינר זוכים באמי ב-2010

גורדון, שעבדה בתחילה כעוזרת האישית של ויינר, קודמה לעוזרת תסריט ובהמשך לתסריטאית, ואף זכתה באמי בשנת 2009 על עבודתה בסדרה. לפי גורדון, היא חשה קפואה וניסתה להתייחס בקלילות לדבריו ויינר, אך חשה "מאויימת וכמי שאיבדה מערכה". לטענתה, המקרה ערער את ביטחונה ביכולת הכתיבה שלה. היא פוטרה מ"מד מן" בתום העונה השלישית (אם כי הסדרה ידועה בתחלופה גבוהה של תסריטאים במהלך שבע עונותיה), ולא עבדה מאז בטלוויזיה.

מתיו ויינר עם אשתו לינה ברטלר ושחקנית הסדרה כריסטינה הנדריקס (מימין) בפריז, 2011צילום: אי־פי

לטענתה, לא דיווחה על המקרה מחשש שתאבד את עבודתה. כעת, החליטה לספר על כך בעקבות גל העדויות על תרבות ההטרדות המיניות בתעשיית הבידור, שהולך ומתעצם מאז פרשת הארווי וויינשטיין. גורדון סיפרה גם שהיא מייסדת בימים אלה ארגון ללא מטרות רווח שמטרתו לסייע לנשים בהתמודדות עם הטרדה מינית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ