"חוק וסדר: לוס אנג'לס" - קפיצה קצרה להוליווד

ההחלטה להעלות גרסה הוליוודית לסדרת השוטרים-פרקליטים הוותיקה הזאת לא צלחה, והיא החזיקה מעמד עונה אחת בלבד. הערב היא עולה לשידור בערוץ 1,

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
רותה קופפר

כל סרטי תאגיד "חוק וסדר" התרחשו בניו יורק: הסדרה האם, "חוק וסדר", שירדה מן המסך אחרי שני עשורים, בשנה שעברה; "חוק וסדר: מדור מיוחד", על יחידה לחקירת פשעי מין, שעדיין משודרת; "חוק וסדר: כוונה פלילית", על מקרי רצח של אנשים עשירים וחשובים, שגם היא בוטלה; ו"חוק וסדר: משפט וצדק", סדרה-בת שהחזיקה מעמד עונה אחת בלבד בשנת 2005. אבל בשנים האחרונות החליט היוצר, דיק וולף, להתרחב מערבה ומזרחה - ללוס אנג'לס וללונדון.

ההחלטה להעלות גרסה הוליוודית לסדרת השוטרים-פרקליטים הוותיקה הזאת לא צלחה, והיא החזיקה מעמד עונה אחת בלבד. הערב היא עולה לשידור בערוץ 1, כחלק מרצועה לילית של סדרות רצח שבועיות - אלא שבמקום רצח אחד בשבוע אפשר עכשיו ליהנות מאחד כל יום. מחר ישודר פרק של "סי-אס-איי: מיאמי", מחרתיים - "חוק וסדר: מדור מיוחד", וברביעי - "סי-אס-איי: ניו יורק". הסדרה החדשה של "חוק וסדר" שתוקרן הערב מתרחשת ביחידת העילית של שוד ורצח במשטרת לוס אנג'לס, אבל שוטרי היחידה הזאת מפענחים לא רק פשעים של סלבריטאים, אלא גם של האדם הקטן.

צמד השוטרים, לפחות בתחילת הסדרה (עד מהרה הוחלפו התפקידים והשחקנים בניסיון שווא להציל את הסדרה מעצמה), הם רקס וינטר (סקיט אולריץ'), חייל מארינס לשעבר שרואה הכל בשחור לבן, והיה שוטר צעיר במהומות שפרצו בעקבות הכאת רודני קינג. שותפו, טי-ג'י ג'רוזולסקי, הוא בנו של צלם שזכה בפרס אוסקר, אוהב את תפקידו וחושב שהוא חי בסרט. המפקדת שלהם היא אלין גונזלס (רייצ'ל טיקוטין).

חוק וסדר: לוס אנג'לס

אין חיים ללא תרבות: ועידת חירום תרבותית

השחקן המפורסם במיוחד בסדרה הוא אלפרד מולינה והוא מופקד על משרד התביעה המחוזית. הוא אדם ריאלי עם נטייה קצת צינית, שיעשה הכל כדי לנצח. מעליו במשרד נמצא התובע המחוזי (פיטר קויוטי).

ההחלטה להוריד את "חוק וסדר" הסדרה האם, נבעה מעייפות החומר ולא בגלל עניין גיאוגרפי. הרצועה הלילית של סדרות מיסתורין אמריקאיות שעולות כעת בערוץ 1 מלמדת על השפע הרב בדם ויזע. אבל גם הקהל צמא הדם והצדק שבע לפעמים. אפשר להבין מדוע רצו וולף ורשת אן-בי-סי ששידרה את סדרותיו (גם בערוצי הבת שלה) לשמר את ההצלחה חסרת התקדים של "חוק וסדר", עם הסיפורים הסגורים שלה, השחקנים שיודעים עליהם מעט מאוד, והמידע על מערכת המשפט האמריקאית. אחד היתרונות של סדרה זו הוא שלא תמיד התובעים והצדק מנצחים. לפעמים צריך להתמודד עם הפסד. כך קרה גם ליוצר הסדרה.

"חוק וסדר: לוס אנג'לס". ערוץ 1, 22:45

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ