אדונים ומשרתים בטיטניק

עדיין באירועי המאה: הסדרה של ג'וליאן פלוז על הספינה שטבעה היא הפקת הטלוויזיה האירופאית הגדולה ביותר השנה

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

עוד סדרה בריטית תקופתית עלתה אתמול והיא מציינת אירוע טראומטי מדובר יותר בתולדות בריטניה - טביעת הטיטניק. גם בסדרה זו מנסים להבין מה קרה עד הטביעה באמצעות סיפוריהם של אנשים מהמחלקות הראשונה והשנייה ומצוות העובדים על הספינה ובתוך בטנה. הפרק הראשון של המיני-סדרה החדשה, "הטיטניק", מאת יוצר סדרת הטלוויזיה "אחוזת דאונטון" וסרט הקולנוע "גוספורד פארק", ג'וליאן פלוז, נפתח ב-4 באפריל 1912 ומתקדם עד ליום הטביעה של ספינת השעשועים הגדולה בעולם, ב-15 באפריל. הוא שודר 100 שנה פחות יום בערוץ יס דרמה, אתמול, ושלושת הפרקים הנוספים ישודרו בשבתות הבאות.

כמו שאר יצירותיו של פלוז, גם הסדרה הזאת עשויה למופת. היא מתארת מין אווירת "על אדונים ומשרתים" על המים, ואחד מכוכביה הוא ליינוס רוש (המוכר לקהל המקומי כעוזר התובע מייק קאטר ב"חוק וסדר"), שכילד השתתף בסדרה ימית אחרת, "קו אונידין". הסדרה עוקבת אחר כ-100 דמויות ומציגה את מאבקי המעמדות על הסיפון, שעלו על שרטון חברתי עוד הרבה לפני ההתנגשות בקרחון שהזדקר מתוך המים. כמו סרטו של ג'יימס קאמרון, גם בסדרה זו יש סיפור אהבה בין שני צעירים, אך הוא לא מניע את כל העלילה.

הסדרה היא הפקת הטלוויזיה הגדולה ביותר באירופה השנה: סיפון הטיטניק נבנה בבודפשט באורך של 60 מטרים ורוחב של 50 מטרים, ופנים הספינה נמתח על 70 מטרים, וכמו תמיד בדרמות של פלוז, תשומת הלב לכל ניואנס לא חלה רק על היחסים הבין אישיים, אלא גם על סידור הכלים בשולחן הרב חובל והתחרה בשמלתה של הסופרג'יסטית הצעירה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ