איזו סדרה לא תשרוד את הסתיו באמריקה

על פי ותיקי תעשיית הטלוויזיה בארה"ב "המסתורין של "לורה", "סלפי" הן בין הסדרות החדשות המועמדות לרדת זמן קצר אחרי עלייתן

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותה קופפר

"בלאקיש", הסדרה שמוגדרת כ"משפחת קוסבי" הנוכחית, אחת מנציגות היבול של לעונת הסתיו 2014, שתעלה ב-24 בספטמבר, כבר מוערכת כבעלת סיכויים בינוניים להצליח העונה – לא גרועים ולא טובים. שיטת השידור ברשתות האמריקאיות היא כזאת שגם סדרות שזכו להרבה יחסי ציבור לפני עלייתן מבוטלות בתום שידור שניים־שלושה פרקים בשל העדר רייטינג. אתר "אנטרטיינמנט ויקלי" בוחן כמה משני תריסרי הסדרות החדשות שעולות בעונת הסתיו ישרדו את התקופה הקשה הזאת, על פי סקרים מקדימים שעושים בקרב צופים ובהם הם נשאלים אם בכוונתם לצפות בסדרות ואם הם מודעים לקיומן. ותיקי תעשיית הטלוויזיה הסתכלו על הנתונים האלה והגיעו למסקנות הבאות:

סדרות הקומיקס "גותהאם" ו"הפלאש" יזכו להרבה מאוד צופים בפרקים הראשונים שלהם, קהל היעד נרגש ביותר לקראת עלייתן. לעומת זאת, בצד השני של הספקטרום הגילי, גם קהל היעד של

"NCIS: New Orleans", הסדרה בת של הסדרה הנצפית ביותר בעולם "NCIS", מעוררת עניין רב. גם "איך לרצוח מבלי להיתפס", הסדרה של שונדה ריימס, יצרנית ההצלחות מ"האנטומיה של גריי", דרך "מרפאה פרטית" ועד סקנדל", צפויה להצליח.

בצד השני של הספקטרום נמצאת "ג'יין הבתולה", דרמה קומית על אשה שמופרית בטעות על ידי רופאה. המומחים טוענים שבכל אשם השם של הסדרה, "Jane The Virgin" וזה חבל כי מככבת בה השחקנית הישראלית יעל גרובגלס.

עוד כישלון צפוי הוא "המסתורין של לורה" עם דברה מסינג ("ויל וגרייס") בדרמה משטרתית. הפעם הכישלון הצפוי קשור לתוכן. ב"הוליווד ריפורטר" נכתב כי היא "גרועה באופן מביש" וכי "לעתים מגיעה סדרה שגורמת לך לתהות אם הרשת החליטה שלא לקרוא את התסריט, לדלג גם על צפייה בפרק הפיילוט ולאשר את עלייתה בכל זאת".

ואילו "סלפי" הסדרה בעלת השם העדכני, על איקונת הרשת החברתית שהולכת לקבל חינוך מחדש בנוסח "פיגמליון", מעוררת הכי פחות כוונות לצפות בה לפי נתוני רשתות הטלוויזיה.

לסיכום, אומר אחד הבכירים בתעשיית הטלוויזיה שלא לציטוט, "רוב הסדרות החדשות עומדות להיכשל", ציין. "אני לא מנסה להיות מגעיל. אני פשוט אומר את האמת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ