חן חדד
חן חדד

עם הרבה אלגנטיות, הומור ומודעות פוליטית, ובלי כמעט מילה על אלישיה פלוריק, "הטובות לקרב" יצאה להמשיך את מורשת "האישה הטובה" כשעלתה בשנה שעברה. יוצרי הסדרה, בני הזוג רוברט ומישל קינג, העניקו את הבמה לדיאן לוקהארט (כריסטין ברנסקי) וסביבה שורה של נשים חריפות ומרשימות לא פחות.

כבר בפתח הסדרה השניים לא היססו למחזר קווי עלילה מהסדרה המקורית. בפעם המי יודע כמה, הם חזרו לסיפור שבמרכזו עורכות דין המתמודדות עם מבוכה ציבורית ונאלצות לעזוב חברה משפטית אחת ולהתמודד עם התחלה חדשה. בהיעדרה של אלישיה או סיפור מרענן, הדרמה התקשתה למלא מיד את החלל שהותירה "האישה הטובה". בכל זאת, גם לסדרת האם לקח עונה או שתיים להפוך לסדרה נהדרת באמת —  ואף ש"הטובות לקרב" עדיין לא שם —  היא הצליחה להתגבש כדרמה משפטית חכמה ומהנה לצפייה.

כעת, עם חזרתה לעונה שנייה בשירות הסטרימינג של סי-בי-אס ב-4 לחודש (ובמקביל ב-yes בוי-או-די, ובשידור שבועי החל מה-13.3), "הטובות לקרב" נינוחה וחופשיה יותר מאשר בתחילת דרכה. נוסף על היכולת לזרוק לאוויר "פאק" ולהראות עירום פה ושם בזכות החופש שנותנת לה פלטפורמת הסטרימינג, הדרמה מתכתבת עם אירועים אקטואליים ולא מהססת להביע בוז לממשל טראמפ. בפתח העונה הקודמת, דיאן צופה בהשבעתו של טראמפ לנשיא ארצות הברית, ובהבעה המומה, אבלה וזועמת מכבה את הטלוויזיה. לעומת הסצינה, שנוספה לאחר צילומי העונה וגילוי תוצאות הבחירות, העונה החדשה מכוונת חיצים ברורים לבית הלבן ומשקפת עד כמה התקופה הנוכחית בארצות הברית מתוחה, סוערת ואבסורדית. "אני לא יודעת מה לעשות יותר", אומרת דיאן בפתח העונה השנייה. "זה לא רק שהעולם נורא, אלא שהוא כבר ממש מטורף".

למרבה המזל, "הטובות לקרב" לא מגזימה עם הטון המטיפני. הביקורת הפוליטית אמנם נוכחת כל הזמן ברקע, אבל המבט על המתרחש לא נטול הומור. העלילה גם חוזרת כל הזמן לתיקים המשפטים שבהם מצטיינים בני הזוג קינג, וכמובן, למאבקי כוח פנימים שמאלצים את דיאן להביט כל הזמן מעבר לכתף. החרדה מתעצמת לאחר שלקוח מתוסכל רוצח את עורך הדין שלו בטענה לחיוב-יתר וקורא "לרצוח את כל עורכי הדין" (במחווה של הסדרה למחזה "הנרי השישי" של שייקספיר, ובו אחת הדמויות מביעה שאיפה להרוג את עורכי הדין כדי לשבש את שלטון החוק ולזכות בכתר המלכות).

בזמן שדמותה של דיאן מרשימה כמעט ללא מאמץ, קשה להימלט מהתחושה ש"הטובות לקרב" לא יודעת בדיוק מה לעשות עם לוקה קווין (קאש ג'מבו) ועם עורכת הדין הצעירה מיה (רוז לזלי, "משחקי הכס"). מיה עדיין מתמצה בהיותה קורבן של סיפור הונאת הפונזי שרקחו אביה ואמה, שסוף סוף נחתם בתחילת העונה. עם סיום הפרשה, מיה מתהלכת במשרד ומודה שהיא משועממת, וכך משקפת גם את רחשי ליבם של הצופים בעלילתה. לוקה, כעורכת הדין שמגנה עליה בתיק החקירה, תקועה גם היא בעלילת המשנה של הונאת הפונזי, וגם לא זוכה לנפח רב בדיאלוגים המביכים על מערכת היחסים הרומנטית עם התובע והאקס שלה (ג'סטין ברתה).

מה שבכל זאת מעניק תנופה ל"הטובות לקרב" הוא מבטם הקומי-דרמטי של בני הזוג קינג על אירועים אקטואליים. ב"האישה הטובה" הם טיפלו בין השאר בתוכניות הריגול של גופי הביון האמריקאים, וכן בפרטיות ברשת וההתנהלות של חברות כמו צ'אמהם (גוגל) וסקאביט (רדיט). גם ב"הטובות לקרב" הם משלבים בהצלחה אירועים חדשותיים שהתרחשו במציאות, עם מעטפות ובהן חומרים רעילים והפסקת צילומי תוכנית הריאלטי "הרווק בגן עדן"  לאחר שמתמודדת טענה שהייתה שתויה מכדי להביע הסכמה לסקס. היא תבעה את המפיקים לאחר שהמשיכו לצלם ולא עצרו את המתרחש.

בשלושת הפרקים הראשונים לעונה שרשת סי-בי-אס העבירה למבקרים, "הטובות לקרב" עדיין לא מצאה כיוון מגובש ולא מצליחה לטעון בעומק את אנסמבל השחקנים שלה. החולשות הללו לא נעלמות מהעין, אבל לא פוגעות מהותית בהנאה מהסדרה ומהתרחשותה בעולם העשיר שנוצר ב"האישה הטובה". התוצאה היא דרמה קצבית, מהנה ושופעת דמויות אהובות מסדרת האם, בצד דמויות חדשות וחריפות שנעים לצפות בהן נאבקות בין כתלי בית המשפט על פרשיות שמהדהדות את המציאות שמחוץ למסך.

הטובות לקרב | עונה 2 | סי-בי-אס סטרימינג | yes בוי-או-די, ובשידור שבועי החל מה-13.3 ב-yes EDGE

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ