"כולם לא עובדים ולא מרוויחים כסף, אבל הם במצב הכי נורא"

אנשי "תיאטרון חולות" ישתתפו מחר בכנס וירטואלי שבסיסו בניו יורק. שם הם מקווים להסביר לעולם את מצבם הקשה שהחריף בגלל הקורונה, ומבקשים שהמדינה תחזיר להם את כספם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ההצגה "אדם לא חוקי" של "תיאטרון חולות"
ההצגה "אדם לא חוקי" של "תיאטרון חולות"צילום: יאיר מיוחס
איה חיות
איה חיות
איה חיות
איה חיות

מאות אלפי ישראלים איבדו בשבועות האחרונים את מקור פרנסתם, בעקבות המגבלות שהוטלו כדי לבלום את התפשטות נגיף הקורונה ושיעור האבטלה במדינה עולה על 20%. אזרחים רבים, ובעיקר עצמאים, אינם זכאים לפיצוי על ההכנסה האבודה, אבל מי שעלולים להגיע לפת לחם בתוך זמן קצר הם מבקשי המקלט.

לפי נתונים שפורסמו ב"הארץ", 30 אלף מבקשי מקלט מסודאן ומאריתריאה שאיבדו את מקום עבודתם אינם זכאים לדמי אבטלה או לפיצויי פיטורים. בכל יום מצטרפים אליהם רבים אחרים. מבקשי המקלט והפעילים לקידום זכויותיהם אינם מצפים שהמוסד לביטוח לאומי ישלם להם דמי אבטלה או פיצויים, אלא שיקבלו את הכסף שמעסיקיהם הפקידו בקרן שמנהלת המדינה, לפי חוק הפיקדון. החוק קובע שמעסיקים של מבקשי מקלט יפקידו 20% משכרם בקרן והכסף שכל עובד צובר יימסר לו כשיעזוב את ישראל. במאמץ למנוע את הידרדרותם של מבקשי המקלט עמותות וארגונים אוספים תרומות ומארגנים עצומות כדי לסייע להם. אחד הארגונים האלה הוא "תיאטרון חולות", שיופיע מחרתיים (רביעי) בכנס בינלאומי אינטרנטי בחסות אוניברסיטת ניו יורק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ