תיאטרון בית ליסין פותח בית ספר למחזאים

עידו בלאס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עידו בלאס

תיאטרון בית ליסין יפתח מחר בית ספר למחזאים בשיתוף מרכז סדנאות הבמה. בית הספר יפעל בשני מסלולי לימוד: מסלול למחזאים מתחילים ומסלול למחזאים שכבר העלו ממחזותיהם על במה מקצועית. את תוכנית ההוראה ירכז דרמטורג בית ליסין, הבמאי והמחזאי אבישי מילשטיין.

מחזות נבחרים של בוגרי בית הספר יעלו כבר בפסטיבל "פותחים במה" הקרוב, המוקדש למחזאות ישראלית מקורית. בעתיד ייפתחו מסלולי הכשרה נוספים, כמו כתיבת מחזות לילדים, תסריטאות ודרמטורגיה.

"אני גאה שהצלחתי לממש את החזון שלי של טיפוח מחזאות ישראלית", אומרת מנכ"לית תיאטרון בית ליסין ומקימת בית הספר, ציפי פינס. "מחזאות לא שווה כלום אם אתה לא מנסה אותה על הבמה. כמו ששחקן לא יכול לעבוד רק על הצד התיאורטי, מחזה נמדד אך ורק בחיים שלו על במה".

פינס אינה פוסלת את האפשרות שתלמידי בית הספר יוכלו להציע את המחזה שכתבו לתיאטרון אחר עם סיום לימודיהם. "לי יש זכות סירוב ראשונית, אחר כך הכותב יכול ללכת לכל מקום שהוא רוצה. זה פתוח לכולם. אני רוצה שכל התיאטראות ייהנו".

המחזור הראשון של בית הספר יקלוט 30 תלמידים, שיקבלו הדרכה בנושאי הליבה של הכתיבה הדרמטית: עיצוב עלילה, תורת הקונפליקט, תחקיר דמויות, כתיבת דיאלוג ועוד. בין מורי בית הספר נמצאים המחזאים הלל מיטלפונקט, סביון ליברכט, רוני פינקוביץ', עדנה מזי"א ואחרים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ