איתי טיראן יגלם את ריצ'רד השני וריצ'רד השלישי של שייקספיר במקביל

לוגו הארץ צרוב צריבה
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו הארץ צרוב צריבה
הארץ

איתי טיראן יגלם את דמותו של המלך ריצ'רד השני ושל המלך ריצ'רד השלישי, בשני המחזות ההיסטוריים של שייקספיר שיועלו בקאמרי. את שני המחזות, שיציגו לסירוגין, יביים ארתור קוגן. מדובר בפרויקט ייחודי וראשון מסוגו בארץ, שהחזרות עליו יחלו בחודש הבא והוא יעלה ביולי. המחזות יציגו יום לאחר יום, או באותו היום בצהריים ובערב. צוות השחקנים יכלול מלבד טיראן גם את רות אסרסאי בתפקיד ליידי אן, אלי בורנשטיין, יוסי גרבר, זהרירה חריפאי, הלנה ירלובה, גיל פרנק ואלון דהן. גם התפאורה בעיצובו של ערן עצמון תהיה זהה בשני המחזות. שני המחזות מתארים שני מלכים שונים זה מזה: "ר'צ'רד השני" מציג מנהיג שתש כוחו מניסיונות ההדחה, והוא מחליט לוותר על כס המלכות. לעומתו "ריצ'רד השלישי" הוא מלך חסר מוסר, שרוצח את משפחת אהובתו ולאחר מכן מפתה אותה להינשא לו.

ציפי שוחט

רמי ברוך התפרע וגרם נזק לרכוש בקאמרי, לאחר שבנו לא הוכנס להצגה

בתיאטרון הקאמרי שוקלים אם להעניש את השחקן רמי ברוך לאחר שהתפרע וגרם נזק לרכוש בתום ההצגה "שיץ" בשבת האחרונה. עובדים בקאמרי סיפרו אתמול כי ברוך שבר שני כיסאות עתיקים שהיו בחדר השחקנים, לאחר שגילה כי לא נתנו לבנו להיכנס להצגה שבה הוא מככב. עוד נמסר כי ברוך זרק את אחד הכיסאות על לוח הכיסאות וזה התנפץ לרסיסים. הכיסאות היקרים, שלא ניתן לתקנם, הם מתנת אחד מחברי אגודת הידידים של התיאטרון. גורמים בתיאטרון סיפרו כי המנכ"ל נעם סמל לא הסכים להכניס לאולם מוזמנים ללא כרטיסי כניסה, והציע להם לגשת לקופה לקנות כרטיסי מוזמנים. סמל לא ידע כי בתוך קבוצה זו נמצא גם בנו של ברוך שחזר מחופשה קצרה מהצבא. רמי ברוך סירב להגיב אתמול לפרשה, הקאמרי מסר בתגובה כי הוא מחבק את רמי ברוך, "אחד משחקניו החשובים, המובילים והנאמנים למשפחת התיאטרון". עוד נכתב כי "אין אדם נתפס בשעת צערו. על פי נוהלי התיאטרון צריך ליידע את מנהל התיאטרון או מנהל ההצגה על מוזמנים להצגה. לו היינו יודעים כי זה הבן של רמי, הוא היה נכנס להצגה על פי נהלים של הזמנת בני משפחה של עובדים ושחקנים להצגות".

ציפי שוחט

גל אוחובסקי נדרש להתנצל על שהפנה את הגב ליו"ר תנועת "אם תרצו"

גל אוחובסקי, התנצל אתמול בתוכנית "מה אתם אומרים" בפני יו"ר תנועת "אם תרצו", רונן שובל. אוחובסקי התנצל בעקבות דרישת נציב פניות הציבור ברשות השנייה, דוד רגב, לאחר שקיבל עשרות תלונות על התנהגותו של אוחובסקי כלפי שובל בשידור. בתוכנית, שמגיש אוחובסקי לצדו של אלירז שדה, התראיין שובל בנוגע להתנגדות שלו להשתתפותו של מוחמד בכרי בהצגה "בית ברנרדה אלבה". אוחובסקי תקף את שובל, כינה אותו גזען ומפלצת ואף הוציא לו לשון והפנה אליו את גבו. הנציב הסביר כי: "התוכנית אמנם מוגדרת כתוכנית הבעת דעות אך אין זה מעניק למראיין את הזכות להשפיל את המרואיין". אוחובסקי אמר אתמול בשידור: "מצד אחד, אני עדיין חושב שהוא והארגון הם מסוכנים לדמוקרטיה הישראלית. מאוד. מצד שני, הדיון התלהט, ובשלב מסוים אפילו סובבתי אל האורח את הגב, שזה מאוד לא מנומס, באמת. אבל אני מבקש להבהיר שלא הייתה לי שום כוונה לפגוע בו או להעליב מישהו מהצופים". רונן שובל מסר בתגובה: "התנהגותו המתלהמת והבוטה של גל אוחובסקי היא חלק מגל הסתה עכור שעובר בימים אלו על השמאל הסהרורי, זה המבקש לראות בחיילי צה"ל פושעי מלחמה, ובמדינת ישראל מדינת אפרטהייד חשוכה".

אמילי גרינצווייג

ירון זליכה המועמד הבולט לכהן כדירקטור בחברת החדשות של ערוץ 10

ועדת הטלוויזיה המורחבת של הרשות השנייה תתכנס ביום חמישי הקרוב על מנת לבחור דירקטור נוסף לחברת החדשות של ערוץ 10. דירקטוריון חברת החדשות פועל בהרכב חסר מאז הודיע אלי אלאלוף על פרישתו מהתפקיד בחודש ספטמבר, לאחר שלא נבחר ליו"ר הדירקטוריון. הוועדה המורחבת תבחר באחד מבין חמישה מועמדים שהגיעו לשלב הסופי לאחר סדרת מיונים ובדיקות ושמותיהם חסויים. לפי הערכות המועמד הבולט לקבלת התפקיד הוא הפרופסור ירון זליכה, לשעבר החשב הכללי במשרד האוצר. הוועדה, תתכנס בהרכב זהה לזה שבחר בעבר את הדירקטורים לחברות החדשות אשר כולל את חברי ועדת הטלוויזיה, בראשה עומד יעקב שחם, וכן את יו"ר ועדת המחקר ד"ר עליזה לביא, ויו"ר ועדת הביקורת רונית אנטלר. הוועדה צפויה לדון גם בחשד לניגוד עניינים בין תפקידו של יו"ר הדירקטוריון, יורם שכטר, לבין עמידתו בראש חברה חברה שתצא למסע פרסום בשידורי ערוץ 10 ו-2. אם תהיה הכרעה משפטית בעניין, תדון הוועדה גם במציאת מחליף לשכטר.

אמילי גרינצווייג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ