פרס התיאטרון: הקאמרי מוביל עם 27 מועמדויות, ב"ש מפתיע עם 10

בתחרות פרס התיאטרון השתתפו השנה תשעה תיאטרונים, ובהם לא נכלל תיאטרון הבימה, שביקש לא להשתתף

ציפי שוחט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ציפי שוחט

המחזמר "קברט" (הקאמרי) בבימויו של עמרי ניצן מוביל עם 9 מועמדויות בתחרות פרס התיאטרון הישראלי. במקום השני, עם 7 מועמדויות, ניצבים "אורזי המזוודות" של חנוך לוין בבימויו של אודי בן משה (הקאמרי), ו"גלילאו" של ברכט בבימויו של עידו ריקלין (תיאטרון באר שבע).

בתחרות פרס התיאטרון השתתפו השנה תשעה תיאטרונים, ובהם לא נכלל תיאטרון הבימה. מנהל פרס התיאטרון איתמר גורביץ', אמר כי בהבימה ביקשו לא להשתתף בשל המעבר לבניין החדש והתחייבויות נוספות בחו"ל. לדברי גורביץ', הודעת הבימה הגיעה בשלב מאוחר כשחברי האקדמיה צפו כבר בחלק ניכר מההצגות. עם זאת, רבים במילייה התיאטרוני טוענים כי ההימנעות של הבימה מפרס התיאטרון קשורה לכישלונו לצבור פרסים ומועמדויות בשנים קודמות.

כמו בשנים קודמות, תיאטרון הקאמרי מוביל במספר המועמדויות, והשנה צבר 27 מועמדויות. אחריו נמצא תיאטרון בית לסין עם 15 מועמדויות, תיאטרון באר שבע הגיע למקום השלישי עם 10 מועמדויות, החאן עם 8 מועמדויות, ו-6 מועמדויות לגשר ותיאטרון חיפה. יצוין כי ההפתעה היא מספר המועמדויות של תיאטרון באר שבע, הממריא באחרונה משנה לשנה. עם זאת, מספר המועמדויות כמובן אינו מבטיח זכייה בפרסים.

מתוך "קברט" של הקאמרי. 9 מועמדויות, בהן גם לשחקן איתי טיראןצילום: אלון רון

בקטגוריית המחזה המקורי מתחרים: "אורזי המזוודות" ו"סוף טוב" (הקאמרי), "יוליסס על בקבוקים" (תיאטרון חיפה) ו"יונה והנער" (גשר). לפרס המחזה המתורגם הטוב ביותר מועמדים "אמא שלו" (בית לסין), "גליליאו" (באר שבע), "כולם היו בני" (תיאטרון חיפה והקאמרי) ו"מולי סוויני" (החאן).

על פרס שחקנית השנה מתמודדות: אסי לוי ("אמא שלו"), מיה דגן ("אחים בדם"), ענת וקסמן ("סוף טוב") ושירי גולן ("למה לא באת לפני המלחמה"). בקטגוריית השחקן הראשי מועמדים: איתי טיראן ("קברט"), אמיר קריאף ("גליליאו"), חליפה נאטור ("יוליסס על גלגלים") וליאור אשכנזי ("שם פרטי").

לפרס במאי השנה מועמדים: אודי בן משה ("אורזי המזוודות"), יבגני אריה ("יונה והנער"), מיכאל גורביץ' ("אוכלים") ועמרי ניצן ("קברט"). בטקס יוענק פרס על מפעל חיים לשחקן הקאמרי יוסי גרבר, ופרס הוקרה מיוחד יוענק לאיש התיאטרון שמעון לב ארי.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ