תיאטרון הגלוב בלונדון יתגבר את האבטחה בהצגות של הבימה

אנשיל פפר
אנשיל פפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אנשיל פפר
אנשיל פפר

תיאטרון הגלוב בלונדון פירסם רשימה יוצאת דופן של נהלים לאבטחה ושמירה על הסדר, בשתי ההצגות שיעלה בו תיאטרון הבימה בשבוע הבא. פעילים פרו-פלסטינים, שלחצו על תיאטרון הגלוב לבטל את ההזמנה של הבימה, הודיעו כי ינסו למנוע את העלאת ההצגה "הסוחר מוונציה" מאת שייקספיר, שתציג בלונדון פעמיים בשבוע הבא. כל 3,000 הכרטיסים לשתי ההצגות אזלו.

הבימה יעלה את ההצגה בעברית בפסטיבל Globe To Globe, שבו יועלו כל 37 מחזותיו של שייקספיר על ידי קבוצות תיאטרון מרחבי העולם, כל קבוצה בשפתה. תיאטרון הגלוב, השוכן על הגדה הדרומית של נהר התמזה, ספג ביקורת על כך שהזמין את הבימה מצד תנועת BDS (ראשי תיבות שפירושן בעברית "חרם, הימנעות מהשקעות ועיצומים") ומכמה דמויות בולטות בתחום התיאטרון בבריטניה. הפעילים הפרו-פלסטינים תוקפים את הבימה בין היתר בעקבות הופעותיו בהיכל התרבות החדש באריאל.

בין הנהלים שקבעה הנהלת הגלוב: הכניסה לתיאטרון תיעשה רק דרך אחת הכניסות אליו, ומחזיקי כרטיסים יתבקשו לבוא מוקדם, משום שייערכו "בדיקות יסודיות של התיקים ושל הקהל", שיכללו "חיפוש גופני אקראי". הנהלת התיאטרון הדגישה כי היא "שומרת את הזכות לסרב להכניס כל מי שתהיה סיבה לחשוש שהוא עלול לגרום לשיבושים בהצגה".

נוסף על כך, הודיע תיאטרון הגלוב כי "כל התנהגות מטרידה, מפריעה או מסוכנת, כל שימוש בשפה גסה, במלות גנאי או בתנועות מגונות, או הסרה של חולצה או פרטי לבוש אחרים שעלולה לגרום לעלבון, וכל טיפוס על קיר או מבנה כלשהו, הינם אסורים ויכולים להוביל לסילוק מהמקום".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ