שבחים בלונדון ל"הסוחר מוונציה" של הבימה

לצד דיווח על ההפגנות הקטנות מחוץ לתיאטרון, הבידוק הקפדני בכניסה ונאומי הרגעה לפני תחילת המופע, המבקרים הבריטיים חלקו שבחים

שירות "הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שירות "הארץ"

ביקורות חיוביות להצגה "הסוחר מוונציה" של תיאטרון הבימה, שנערכה השבוע בתיאטרון הגלוב בלונדון, באבטחה כבדה. לצד דיווח על ההפגנות הקטנות מחוץ לתיאטרון, הבידוק הקפדני בכניסה ונאומי הרגעה לפני תחילת המופע, המבקרת פיונה מאונטפורד מה"לונדון איבנינג סטאנדרד", חלקה שבחים להצגה.

בין היתר, ציינה לחיוב את הבימוי הרגיש, אך ישיר, של אילן רונן. היא כותבת כי יעקב כהן "מעניק לדמותו של שיילוק כובד משקל וחן תחת לחץ", וכי בהמשך נוטה היתרון לטובת הילה פלדמן "שמרשימה בלהטה" ורינת מטטוב. "לכל המעורבים", מסכמת מאונטפורד, היה זה "ערב מורכב שנווט בהצלחה יתרה".

מאט וולף מה"ניו יורק טיימס" הגדיר את ההצגה כ"משהו שדומה לניצחון, עם תשואות גדולות ומחיאות כפיים ארוכות בעמידה לצוות השחקנים שנראה שמח ומלא הקלה". ההפקה לדבריו, הייתה בינונית "ובלבה הופעה יוצאת מן הכלל, כמו גם הבימוי התכליתי ביותר של הטקסט שראיתי מעולם".

את הופעתו של כהן כינה וולף "מרגשת ביותר". אולם לדבריו, "לצד כישוריו של כהן, לא הייתה זו הופעה של איש אחד", ומשבח את הופעה של פלדמן ואת שירתו של תומר שרון. את סצינת הסיום הגדיר "תמונה מהדהדת שהרחיקה מעבר לסביבתו של הגלוב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ