לאן כדאי ללכת עם הילדים בחופשת סוכות

ציפי שוחט
ציפי שוחט

שניים מהפסטיבלים המתקיימים בחול המועד סוכות ראויים לתשומת לב מיוחדת: פסטיבל עכו שנפתח אתמול בפעם ה-33 ויימשך עד 4 בחודש; ופסטיבל תיאטרון רחוב בעיר בת ים, המתקיים זו השנה ה-16 ומביא לקהל מופעי חינם.

בפסטיבל עכו לתיאטרון אחר, הפסטיבל הוותיק והגדול ביותר לתיאטרון פרינג', ישתתפו 11 הצגות במסלול התחרות. הקו המשותף להצגות אלה הוא ההוויה הישראלית על היבטיה השונים - הפוליטיים, החברתיים, הקיומיים. שניים מהמשתתפים הם זוכי עבר בפסטיבל: מרטין מוגילנר, ששב לפסטיבל עם יצירתו "ולו" על במאי, רקדנית ומשורר; ואריאל אשבל שיצר לפסטיבל את "כל מה שרצית לדעת ולא העזת לשאול" יחד עם הכוריאוגרפית האמריקאית איזבל לואיס.

עוד בתחרות: "ארוחה משפחתית" שכתב אריאל ברונז; "זריחות" של דניאל זהבי; "הטווס מסילואן" של עלמה גניהר; "הרעלת זעתר" של עלא חליחל; "אנו בונים פה נמל" - תוכנית בידור חדשה שכתבו אנה כהן-נאי, יונתן קונדה, ונטע וינר, בבימוי רז וינר; "פוליו" של הילה גולן; "קיגלר, חייו ומותו" של עודד ליפשיץ; סאטירה דוקומנטרית של יעל טל, "חמור אוכל תפוז"; ו"מרתון - מופע תנועה סזיפי דוקו אבסורדי" של אהרונה ישראל.

במקביל יועלו הצגות אורחות, בכורות של תיאטרון עכו, מופעי רחוב רבים לכל הגילאים, וכן אירועים מיוחדים ובהם ההצגה "לב שלם, על מסעה של אשה גרמנייה לישראל" של ג'ולה פנר; ו"7 בום" - פרויקט מיוחד שבו משתפים פעולה אמנים יהודים ופלסטינים מירושלים.

זהו הפסטיבל האחרון של סמדר יערון ומוני (מנשה) יוסף, המנהלים האמנותיים בארבע השנים האחרונות. בשנה הבאה ינהל אמנותית את הפסטיבל גיל אלון.

מופע באוטובוס לבת ים

עיריית בת ים פותחת היום בפעם ה-16 פסטיבל תיאטרון רחוב שיכלול 20 הצגות ומופעי מחול מהארץ ומחו"ל. ההפקות יתמודדו על פרס ההצגה הטובה ביותר ופרס למופע המחול הטוב ביותר.

הפסטיבל יימשך שלושה ימים בשעות 16.30-22.00. על הצד האמנותי מופקדים זו השנה השנייה בני הזוג ליסה ג'קובסון וגיל בכר, מנהלי תיאטרון ארמא בעין הוד.

בין ההפקות המגיעות מחו"ל: מופע הקרקס "ויל-האוס" מאנגליה, תיאטרון "בריס דה לאנן" מצרפת שיעלה את המופע "רצח במוטל", ולהקת התיאטרון "פדוניטו" מספרד, שתציג את "75 פלוס".

סקרנות מיוחד מעוררים מופע ברחוב בן גוריון בבת ים, בביצוע אמני קרקס מצרפת, ובו שני רקדנים רוקדים טנגו על קיר בניין על רקע עבודת וידיאו של האמנית הישראלית אסנת עילם; ומופע של שחקנית חסרת בית שמגדלת ברחוב בובות ויוצרת עולם שלם ומיוחד, בביצוע איריס סמרה; ובקו 18 מתל אביב לבת ים יעלה לאוטובוס בכל נסיעה שחקן ויופיע בפני הנוסעים.

תגובות