מחזות של נאוה סמל וסביון ליברכט יתמודדו בפסטיבל תיאטרונטו

הפסטיבל להצגות יחיד יתקיים בסוף מארס ביפו. עוד יוצגו מחזות של ארי רמז, אילנית סוויסה ורוני פלדמן

שיר חכם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

פסטיבל תיאטרונטו להצגות יחיד שייסד יעקב אגמון יתקיים בסוף מארס, זו השנה ה–23. הצגות הפסטיבל יועלו בתיאטרון יפו, בתיאטרון הסמטה ובמוזיאון אילנה גור ביפו.

השנה הוגשו לוועדת האמנותית כ–75 מחזות, ומתוכם נבחרו שמונה מחזות למבוגרים ושלושה לילדים שישתתפו בתחרות. ההצגה הטובה ביותר למבוגרים תזכה בפרס בשווי 10,000 שקלים. ההצגות למבוגרים שנבחרו הן "האשה של אבא" מאת סביון ליברכט, "קוראים לי רייצ'ל קורי" בבימוי ארי רמז, "טיק תיק" בבימוי אלירן כספי, "100% רייטינג" מאת אילנית סוויסה בבימוי שרית וינו אלעד, "עורבא פרח" מאת עדי חורש, "מריה קוזנצ'ובה" מאת רוני פלדמן ובבימויו, "אמנית רעב" מאת עמיטל שטרן ו"בחזרה לאישראל" מאת נאוה סמל. הצגות הילדים שנבחרו הופקו בשיתוף פעולה עם בוגרי מכללת סמינר הקיבוצים. אלה הן ההצגות "רק גליה רואה אותם" על פי ספרה של תמי שם טוב, "התוכנית של ליבי" מאת גלית זינגר ו"פנינים של סוף הקיץ" מאת איתן מושקובסקי.

הוועדה האמנותית של הפסטיבל כוללת בצדו של אגמון את דניאלה מיכאלי, גורן אגמון וחוה אורטמן. תקציב הפסטיבל השנה קוצץ ב–30 אחוז על ידי עיריית תל אביב והחברה לפיתוח יפו העתיקה, ומסתכם בחצי מיליון שקלים. הפסטיבל מופק על ידי תיאטרון יפו בשיתוף בימות 2000, ונתמך על ידי מינהל התרבות, עיריית תל אביב יפו, החברה לפיתוח יפו העתיקה, קרן מרק ריץ' ובנק דיסקונט.

ליאת אקטע בהצגה "מריה קוזנצ'ובה" שתשתתף בפסטיבלצילום: ז'ראר אלון
דביר בנדק במחזה "בחזרה לאישראל" שישתתף בפסטיבלצילום: ז'ראר אלון

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ