"קזבלן" מוביל במועמדויות לפרסי התיאטרון

המחזמר קיבל תשע מועמדויות; ליאורה ריבלין ואיתי טיראן בין המועמדים לשחקני השנה; הקאמרי מוביל בין התיאטרונים עם 35 מועמדויות

שיר חכם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שיר חכם

הוכרזו המועמדים הסופיים לטקס פרסי התיאטרון לשנת 2012, שיתקיים ב–10 במאי בתיאטרון בית ליסין, יצולם וישודר בערוץ הראשון. חברי ועדת הפרס, שכוללת את השופט בדימוס שלי טימן, צביה הוברמן, דוד אלכסנדר, שמוליק עומר, יקי הרטל וירון סדן, בחרו 76 אנשי אקדמיה שתפקידם היה לבחור את המועמדים הסופיים ב–19 קטגוריות הפרס. בטקס יוכרזו הזוכים הסופיים וכן תוכרז הצגת השנה.

תיאטרון הקאמרי מוביל עם 35 מועמדויות, ובהן המחזמר "קזבלן" עם תשע מועמדויות, והמחזה "ריצ'רד השלישי" עם שבע מועמדויות. לתיאטרון חיפה 14 מועמדויות, לתיאטרון באר שבע 15 מועמדויות, לתיאטרון החאן תשע מועמדויות, לתיאטרון בית לסין שמונה מועמדויות, לתיאטרון הרצליה שלוש מועמדויות ולתיאטרון יידישפיל מועמדות אחת.

המחזות המועמדים לפרס המחזה המקורי הטוב ביותר הם "אנשים קשים" של תיאטרון חיפה, "בין שני עולמות" של תיאטרון הקאמרי, "הילכו השניים יחדיו" של אנסמבל הרצליה ותיאטרון הקאמרי, ו"מלאכת החיים" ו"משאלה אחת ימינה" של תיאטרון בית ליסין. המחזות המועמדים לפרס הקומדיה הטובה ביותר הם "בית ספר לנשים" של תיאטרון חיפה ותיאטרון הקאמרי, "החולה המדומה" ו"משחק של אהבה ומזל" של תיאטרון החאן ו"סוביניר" מאת תיאטרון באר שבע.

המועמדות בקטגוריית השחקנית הראשית הטובה ביותר הן אביטל פסטרנק בעבור תפקידה ב"נורה", ליאורה ריבלין בעבור תפקידה ב"מלאכת החיים", רמה מסינגר בעבור תפקידה ב"סוביניר" ושירי גולן בעבור תפקידה ב"איפיגניה". המועמדים בקטגוריית השחקן הראשי הטוב ביותר הם איתי טיראן בעבור תפקידו ב"ריצ'רד השלישי", ארז שפריר בעבור תפקידו ב"החולה המדומה", עמוס תמם בעבור תפקידו ב"קזבלן" ורמי ברוך בעבור תפקידו ב"בית הספר לנשים" וכן ב"הילכו השניים יחדיו".

המועמדות בקטגוריית השחקנית המבטיחה של השנה הן גאיה שליטא כץ, יעל טל אינס, רונה לי שמעון ותמר שם אור. המועמדים בקטגוריית השחקן המבטיח של השנה הם אור בן מלך, חייקה מלכה, יובל סגל ועמי אנידג'ר. המועמדים בתפקיד במאי השנה הם אודי בן משה בעבור "החולה המדומה", ארתור קוגן בעבור "ריצ'רד השלישי", משה נאור בעבור "גזע" וצדי צרפתי בעבור "קזבלן".

פרס מפעל החיים יינתן השנה לדבורה קידר. מנימוקי הוועדה: “קידר היא שחקנית פעילה המככבת על בימת התיאטרון הלאומי ‘הבימה’ גם כשהיא קרובה לגיל 90. במהלך שנותיה בתיאטרון ובקולנוע גילמה מגוון רחב ומרגש של דמויות מתוך כישרון ואהבת אמת לאמנותה ולקהליה”. פרס הוקרה על תרומה מיוחדת לתיאטרון הישראלי הוענק לאורי עופר. מנימוקי הוועדה: “ב–45 השנים האחרונות פועל עופר בהתמדה וללא ליאות לעיצוב מתמשך של פני התיאטרון הישראלי. כמנכ”ל תיאטרון הקאמרי וכמנהל מייסד של האופרה הישראלית עופר אחראי לכמה מההישגים המשמעותיים ביותר בהתפתחותו של התיאטרון הישראלי”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ