עיריית הרצליה החליטה לסגור את תיאטרון אנסמבל הרצליה

המנהל האמנותי ומנכ”ל התיאטרון, עודד קוטלר: “צר לי ולקומץ עובדיו ושחקניו על הצעד האנטי־תרבותי הזה”

שיר חכם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שיר חכם

תיאטרון אנסמבל הרצליה, שהוקם לפני כ–13 שנה ביוזמתם של השחקנים חנה מרון, לאורה ריבלין וגדליה בסר, ייסגר לאלתר עקב צבירת גירעונות של מיליוני שקלים. אתמול בשעות הבוקר זומן המנכ"ל והמנהל האמנותי של התיאטרון, עודד קוטלר, ללשכתו של ראש העיר הרצליה יהונתן יסעור, וזה בישר לו את הבשורה. יסעור, שנכנס לתפקידו לפני כשלושה חודשים, משמש בתוקף תפקידו גם כיו"ר התיאטרון.

סגירתו הצפויה של התיאטרון חותמת שורת משברים, ובהם פרידה מתוקשרת ממנהלו האמנותי הראשון, גדליה בסר, פיטורים שנויים במחלוקת של המנהלת האמנותית הקודמת, אופירה הניג, וגירעון מצטבר של מיליון שקלים שהותיר אחריו המנכ"ל הקודם, דני אלטר. השחקן והבמאי הוותיק עודד קוטלר קיבל עליו את התפקיד הכפול של מנהל אמנותי ומנכ"ל לפני כשנה, ובה בעת החליטה ראשת העיר הרצליה אז, יעל גרמן, לכסות את הגירעון והעבירה לתיאטרון כ–1.5 מיליון שקלים - מתוך כ–35 מיליון שהעבירה לו העירייה בשנות פעילותו.

קוטלר הספיק להעלות על במת התיאטרון הפקות אחדות, ותוכנית הבראה אומצה, אך למרות זאת חזר הגירעון המצטבר של התיאטרון להיקף של כמיליון שקלים. "ראש העיר הרצליה החליט על הצעד הדרסטי של סגירת התיאטרון תוך כדי הצגות בכורה ראשונות של 'לילה טוב אמא'”, אומר עתה קוטלר. “החלטתו התקבלה בעיצומו של תהליך הבראה. הנהלת האנסמבל נקטה שורה של צעדי ייעול וחיסכון להבראת התיאטרון הקטן הזה, אך לנוכח המשבר שחווה ברור היה שהכנסותיו לא יהלמו את הצפי התקציבי. ראוי לומר גם שהמסגרת התקציבית של התיאטרון, בסך חמישה מיליון שקלים וחצי, אינה בגדר תקציב ראוי לתוכניותיו הצנועות.

"צר לי וצר לקומץ עובדיו ושחקניו של תיאטרון אנסמבל הרצליה, העושים לילות כימים ובעבור תמורות צנועות להחריד כדי לקיים כאן פעילות אמנותית תיאטרונית יצירתית וראויה, על הצעד האנטי־תרבותי הזה”, הוא מוסיף. “אוי לנו שבעידן זה, במקום להנביט מסגרות יצירה תיאטרוניות, סוגרים תיאטרון שלמרות ממדיו מציב את העיר הרצליה על מפת התרבות בישראל".

מדוברות עיריית הרצליה נמסר: "בכוונת העירייה לטפל בכל חובות התיאטרון, לרבות החזרים לקהל המנויים. מבנה התיאטרון ימשיך לפעול כאכסניה למגוון מופעי תרבות והצגות של אמנים ותיאטראות מכל רחבי הארץ".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ