שחקני תיאטרון הרצליה יפגינו בעת פגישה על עתיד האנסמבל

בפגישה, מחר בבוקר, ישתתפו מנכ"לית משרד התרבות, ראש עירייית הרצליה ומנכ"ל התיאטרון עודד קוטלר

שיר חכם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שיר חכם

לאחר ההודעה הדרמטית על סגירת תיאטרון אנסמבל הרצליה בשבוע שעבר, זימנה הנהלת משרד התרבות את ראש עיריית הרצליה, יהונתן יסעור, לפגישה דחופה בהשתתפות מנכ"לית המשרד אורלי פרומן ומנכ"ל תיאטרון הרצליה עודד קוטלר, שבה ייפרשו הנתונים שהביאוהו להחלטה להפסיק את פעילות האנסמבל לאלתר. הפגישה תתקיים מחר ב-9:30 בבוקר בעיריית הרצליה.

עובדי תיאטרון הרצליה ושחקניו, בשיתוף פורום יוצרי התרבות וארגון שח"ם, החליטו לקיים הפגנה בשעת הפגישה מול בניין העירייה. הם גם החזירו לראש העיר את מכתבי הפיטורים שנשלחו אליהם השבוע ושהודיעו להם על הפסקת עבודה ב–7 במאי. בנוסף ביקשו לקיים פגישה דחופה עם הוועד המנהל של התיאטרון או עם מועצת העיר, בטענה שלא הובאו לידיעתם הסיבות לסגירת התיאטרון. הוחלט גם כי בסיום ההצגות בתיאטראות הקאמרי, החאן, תיאטרון חיפה, באר שבע ותמונע ייקרא הערב מנשר ובו מובעת מחאה על סגירת התיאטרון, שרק החל בתהליך ההבראה שלו.

יניב שחר, שהיה המנהל האדמיניסטרטיבי של התיאטרון והיום הוא מנהל בית האזרח בהרצליה, אמר: "העניין החמור ביותר פה הוא ששמענו על פיטורינו מהעיתונות. נוסף על כך, יש במועצת העיר אופוזיציה חזקה שאומרת שלא צריך תיאטרון בעיר כבר מזמן. מה שיסעור עשה זה לשבור את האופוזיציה, להישען על תמיכת מרצ בוועד המנהל ולסגור את האלטרנטיבה לבוחרים. זה מהלך פוליטי נקי. הבימה יושב על גירעון של 42 מיליון שקלים, ואילו אצלנו מדובר בגירעון של 800 אלף שקלים. זה אבסורד”.

תיאטרון אנסמבל הרצליה יקיים פעילות סדירה עד סוף החודש. ראש העיר יסעור מתכוון להקים צוות פעולה שיבחן את הרעיון להפעיל את הבניין כאכסניה ליוצרים צעירים ולקבוצות תיאטרון שמחפשות בית להציג בו.

תגובת עיריית הרצליה: “ככלל, התאגידים העירוניים מנוהלים על ידי יו”ר שהוא ראש העיר. בכל תאגיד עירוני יש חברים ממפלגות שונות. לגבי הטיעון בדבר האופוזיציה, מדובר בעורבא פרח”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ