גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

תיאטרון גשר יפצה את השחקנית יבגניה דודינה בסכום של 612,360 שקל, בגין פציעה ממנה סבלה במהלך הצגה. את הסכום, שמורכב משכר טרחת עורכי דינה של דודינה ומפיצוי שינתן לה, בסכום הקרוב לחצי מיליון שקלים, קבעה שופטת בית משפט השלום, ארנה לוי, שמונה שנים אחרי הפציעה.

דודינה תבעה את התיאטרון, בו שיחקה במשך 17 שנים, אחרי שבמהלך ההצגה "מדיאה", בה גילמה תפקיד ראשי, החליקה על שפת בריכה שניצבה על הבמה ונפצעה קשה בקרסולה הימני. הפציעה הביאה לאשפוז בן כמה ימים ולגיבוס הרגל במשך חודשיים. דודינה, ושלוש שחקניות נוספות, מיכל לוי, שירי גדני ומיכל ויינברג, העידו בבית המשפט כי במהלך החזרות ואפילו בהצגות, החליקו כמה פעמים בשל מבנה הבמה והתלבושות המסובכות. בכתב התביעה ציינה דודינה כי "שפת הבריכה עליה החלקתי היתה רטובה וחלקה ולא היה מותקן בה שום אמצעי למניעת החלקה".

דודינה. היא פסעה בכיוון הלא נכון, טען התיאטרוןצילום: ז'ראר אלון

מנכ"לית התיאטרון, לנה קריינדלין, טענה מנגד, כי דודינה לא החליקה אלא הפרה את הוראות הבימוי. "התובעת לא החליקה כטענתה", אמרה קריינדלין, "אלא פשוט פנתה למקום אחר מזה שבו היה עליה לעמוד ולשאת את המונולוג שלה, עשתה צעד מיותר ונפלה מהבמה (...) היא כנראה עצמה את העיניים והלכה קדימה במקום ללכת אחורה". עוד טענה המנכ”לית כי נפילה היא סיכון מקצועי סביר וטבעי, שעל כל שחקן לקחת בחשבון במסגרת עבודתו.

הטענות הללו נדחו כולן על ידי השופטת, שקיבלה את טענותיה של דודינה במלואן ודחתה את עדותה של קריינדלין. בתום חישוב מדוקדק, קבעה השופטת לוי את סכום הפיצויים לדודינה.

מתיאטרון גשר ביקשו שלא להגיב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ