המחזמר “קינקי בוטס” הוא הזוכה הגדול של טקס פרסי הטוני

המחזמר, המבוסס על סרט בריטי, היה מועמד ל-13 פרסים וזכה ב-6

תמר רותם
תמר רותם

המחזמר “קינקי בוטס” הוא הזוכה הגדול של טקס פרסי הטוני שהתקיים אמש (ראשון) בניו יורק. הוא גבר על המתחרה העיקרי שלו, המחזמר "מתילדה". “קינקי בוטס”, המצליח מאוד בברודוויי, מבוסס על סרט בריטי וכולל גלריה מכובדת של מלכות דראג. הוא היה מועמד ל-13 מועמדויות.

“מתילדה”, המבוסס על ספרו של רואלד דאל ועלה לפני כן בעיבוד בריטי מצליח בווסט אנד, מספר על ילדה המוקפת במבוגרים אנוכיים. הוא היה מועמד ל-12 פרסים וזכה בארבעה.

מלבד פרס המחזמר הטוב, זכה “קינקי בוטס” גם בפרס המלחינה, לזמרת סינדי לאופר שלא ידעה את נפשה מרוב אושר כשקיבלה את הפרס, וכן בפרס השחקן הטוב, שהוענק לבילי פורטר. כמו כן הוא זכה בפרס הכוריאוגרפיה, התזמור ועיצוב הסאונד הטובים ביותר.

המחזמר “פיפין”, שהוצג לראשונה בשנות ה-70, זכה בשלושה פרסים - פרס לשתי השחקניות שלו ופרס על חידוש המחזה. בפרס ההצגה הטובה זכתה הסאטירה המרירה "Vanya, Sonia, Masha And Spike", מאת כריסטופר דוראנג, עיבוד למחזה “שלוש אחיות” של צ'כוב. בתפקידים הראשיים מככבים סיגורני ויבר ודייוויד הייד פירס. פירס היה מועמד לפרס השחקן, ויבר אפילו לא היתה מועמדת.

המפסיד הגדול של הערב הוא טום הנקס, השחקן הראשי ב”Lucky Guy”. בתקופה האחרונה היה נראה שהכוכב ההוליוודי צלח את המעבר מהקולנוע לברודוויי, אבל למרות ההימורים עליו הוא לא זכה בפרס השחקן הדרמטי על תפקידו במחזה האחרון של נורה אפרון. את הפרס קטף באופן בלתי צפוי השחקן טרייסי לטס על תפקידו ב"מי מפחד מווירג'יניה וולף"

גם את פרס השחקנית הטובה בעיבוד למחזה דרמטי קטפה שחקנית תאטרון: סיסלי טייסון על תפקידה בהצגה "The Trip To Bouniful" מאת אדוארד אלבי. פולינה מילר זכתה בפרס השחקנית הטובה במחזמר על משחקה ב"פיפין". השחקנית הוותיקה אנדריאה מרטין ששיחקה אף היא במחזמר זכתה בפרס על תפקיד האופי הטוב במחזמר. קורטני ב’ ואנס זכתה בפרס בקטגוריית שחקנית אופי במחזה ”Lucky Guy”. שתי נשים זכו בקטגוריית הבמאי הטוב ביותר: דיאן פאולוס על בימוי “פיפין” ופאם מק'קינון על חידוש מחזהו של אדוארד אלבי "מי מפחד מוירג'יניה וולף", שזכה גם בקטגוריה המחזה המחודש הטוב ביותר.

כמה שחקנים שלא נזקקו לכסיסת ציפורניים אמש אך התהלכו עם תחושה קשה: בט מידלר, שחזרה לברודוויי אחרי יותר מ–40 שנה ולא היתה מועמדת על תפקידה ב"אני אוכל אותך אחרונה", הצגת יחיד שבה היא משחקת סוכנת שחקנים מפורסמת המפחדת מברברה סטרייסנד; אלק בולדווין, שהופעתו ב”יתומים" היתה מביכה וסקרלט ג’והנסון, על הופעתה החיוורת באופן מפתיע ב”חתולה על גג פח לוהט”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ