לילך דקל־אבנרי תנהל את "חשיפה בינלאומית לתיאטרון”

לאירוע הוזמנו עשרות אנשי מפתח בתיאטרונים בחו"ל

תמר רותם
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
תמר רותם

לילך דקל־אבנרי התמנתה למנהלת האמנותית של האירוע המשותף "חשיפה בינלאומית לתיאטרון” ו"ישרא־דרמה" 2013, שיתקיים בנובמבר.

שתי המסגרות הללו, שנועדו לחשוף את היצירה של התיאטרון הישראלי בפני אנשי מפתח בתיאטרונים בחו"ל, ופעלו עד כה בנפרד, מתאחדות. מעתה, ישרא־דרמה - שנוסד על ידי המכון למחזאות ישראלית על שם חנוך לוין ונתמך על ידי משרד התרבות והספורט ועיריית תל אביב - יהיה חלק מאירוע “חשיפה בינלאומית” מייסודו של משרד החוץ.

לילך דקל אבנריצילום: דודו בכר

דקל־אבנרי תחליף את הדרמטורג אבישי מילשטיין ואת פרופ’ גד קינר, ששימשו מנהלים אמנותיים ברוטציה בישרא־דרמה. ב”חשיפה בינלאומית” היה מודל ניהול אחר של מפיקים שהתחלפו ושל ועדה אמנותית.

לאירוע הקרוב כבר הוזמנו כ-50 אנשים - מנהלים אמנותיים של תיאטראות, במאים ודרמטורגים מארצות שונות. קול קורא (באתר של מינהל התרבות) מטעם חשיפה בינלאומית מזמין תיאטרונים ויוצרים עצמאיים להגיש הצעות לאירוע עד סוף החודש.

דקל־אבנרי היא דמות מוכרת ומוערכת בשדה התיאטרון העצמאי. היא צברה ניסיון רב הן כבמאית והן בניהול אמנותי בפרינג', אך שלחה ידה גם בייזום וניהול של פסטיבלים ומסגרות אחרות שהציגו את קשת הסגנונות בתיאטרון. לאחרונה היתה חברת הוועדה האמנותית של "נקודת פתיחה" – פרויקט לקידום מחזאים של מפעל הפיס – וליוותה כדרמטורגית מחזאים צעירים. במקביל שימשה דרמטורגית ויועצת אמנותית בתיאטרון תמונע בתל אביב. בעבר יזמה דקל־אבנרי וניהלה אמנותית את העונה הגרמנית ואת פסטיבל התיאטרון "SMALL במה" באוניברסיטת תל אביב. היא גם שימשה כחברה בוועדת הרפרטואר במדור תיאטרון ומחול של "אמנות לעם".

דקל־אבנרי נבחרה על ידי ועדה ציבורית של אנשי תיאטרון שהורכבה על ידי שני הגופים האחראים: האגף לקשרי תרבות ומדע (קשתו"ם) במשרד החוץ, מינהל התרבות של משרד התרבות והמכון למחזאות ישראלית.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ