תיאטרון רות קנר ביטל הצגה לילדים במוזיאון ת”א - מחאה על סגירת “אל חכוואתי”

סגירת “אל חכוואתי” במזרח ירושלים לשמונה ימים גרמה לביטול פסטיבל הילדים הבינלאומי שהיה אמור להתקיים בו

תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תמר רותם

במחאה על ביטול פסטיבל ההצגות לילדים וסגירת תיאטרון "אל חכוואתי" במזרח ירושלים, וכאקט של הבעת סולידריות עם ילדי מזרח ירושלים, קבוצת תיאטרון רות קנר מבטלת את ההצגה לילדים "הדרך לשמה", שנועדה להתקיים בשבת ה-13 ביולי במוזיאון תל אביב.

בסוף יוני הוטל צו סגירה על התיאטרון למשך שמונה ימים, בדיוק כאשר היה אמור להתקיים במקום הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות. כמחאה, מאות אנשי תיאטרון ורוח, ובהם יהושע סובול וגורן אגמון, יוסי פולק, איתי טיראן, נורמן עיסא, שרית וינו־אלעד, גלעד עברון ואחרים, חתמו על עצומה הקוראת לשר לבטחון פנים, יצחק אהרונוביץ, לפתוח את תיאטרון “אל חכוואתי” ולקיים את פסטיבל תיאטרון הבובות הבינלאומי שהיה אמור להתקיים בו.

רות קנר. הילדים מוזמנים להביע את צערםצילום: דניאל צ'צ'יק

“אל חכוואתי”, התיאטרון הפלסטיני הלאומי, פועל מ-1977 בשכונת שייח ג'ראח שבמזרח ירושלים. בעשרים השנים האחרונות הוא מקיים במקום את הפסטיבל, שנועד לילדים. הילדים שהיו אמורים לצפות בהצגה “הדרך לשמה” הוזמנו על ידי קבוצת התיאטרון רות קנר להביע את צערם ולשלוח ציורים לכתובת: rktheatre@gmail.com. הובטח שהתגובות הללו יועברו ל"אל חכוואתי".

רק השנה החלה קבוצת רות קנר להציג לילדים. בהצגה “הדרך לשמה” משתתפים עדי מאירוביץ, טלי קרק, רונן בבלוקי ושירלי גל, חברי הקבוצה. “זה בסך הכל אקט קטן של מחאה”, אומרת הבמאית קנר, שחזרה השבוע מחו”ל לאחר ביקור בסין, שם קיימה סדנאות תיאטרון. “זו הדרך שלנו לומר שאי אפשר לעבור לסדר היום כששוללים מילדים תרבות”. באשר להפסד הכספי, אמרה: ”אנחנו מוכנים לכל מחיר. כל השחקנים היו שותפים לתחושה שצריך למחות. לולא מחסום השפה, היינו נוסעים להציג בפני ילדי מזרח ירושלים”.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ