תיאטרון הגלוב יעלה את “המלט” ב-200 מדינות

סיור ההצגות השאפתני הזה יתקיים לקראת ציון 450 שנה להולדתו של המחזאי ויליאם שייקספיר באפריל בשנה הבאה

תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תמר רותם

תיאטרון הגלוב השייקספירי בלונדון יחל במרתון הופעות של "המלט" סביב העולם. סיור ההצגות השאפתני הזה יתקיים לקראת ציון 450 שנה להולדתו של המחזאי ויליאם שייקספיר באפריל בשנה הבאה. במשך השנתיים הבאות, להקת התיאטרון מתכוונת להופיע בכל מדינה בעולם; סך הכל יוצג “המלט” בכ-200 מדינות, גם בכאלה שמעולם לא עלתה בהן הטרגדיה השייקספירית המפורסמת הזאת. השאפתנות של הפרויקט בולטת עוד יותר לנוכח העובדה שהתיאטרון אינו נתמך מכספי ציבור.

מאז 2011 הציג הגלוב בגרמניה, בארצות הברית ובמדינות נוספות. כל הצגה נמשכת כשעתיים וחצי ומוצגת על ידי שמונה שחקנים. המנהל האמנותי של התיאטרון, דומיניק דרונגול, אמר שהבחירה ב”המלט” נעשתה מפני ש"ההצגה מצליחה להתאים לכל מקום, בין שזו מדינה חזקה עם תיאטרון מפואר, בין שזה בכיכר השוק ובין שזה בשדה". לדבריו, זה יהיה מלהיב להציג בפני קהל שנפגש עם “המלט” בפעם הראשונה “בדומה למה ששייקספיר עצמו חווה". ההצגות הראשונות יתקיימו באירופה, ולאחר מכן ידלגו השחקנים מארץ לארץ ומיבשת ליבשת.

תיאטרון הגלוב נפתח ב-1997, סמוך למקום שבו עמד התיאטרון המקורי מסוף המאה ה-15. "אנשים מייחסים את שייקספיר ואת תיאטרון הגלוב ללונדון, אבל גם בזמנו של שייקספיר התיאטרון נדד ברחבי אנגליה ומחוצה לה, והגיע אפילו לגרמניה ולפולין", אמר דרונגול.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ