מופע מחאה נגד סגירתו של תיאטרון אל חכוואתי במזרח ירושלים - תיאטרון - הארץ

מופע מחאה נגד סגירתו של תיאטרון אל חכוואתי במזרח ירושלים

במופע, שיתקיים בשבת הקרובה בנמל יפו, ישתתפו זמרים, שחקנים, רקדנים, במאים, מחזאים וח"כים

תמר רותם
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
תמר רותם

בנמל יפו יתקיים בשבת הקרובה יתקיים מופע מחאה בהשתתפות שחקנים, במאים, מחזאים ומוסיקאים בעקבות החלטתו של השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ’, לסגור את התיאטרון תיאטרון אל חכוואתי ולבטל את פסטיבל תיאטרון הבובות לילדים שעתיד היה להתקיים בו. מוחמד חליקה, מנהל התיאטרון, יישא דברים באירוע.

התיאטרון הפלסטיני הלאומי, אל חכוואתי, פועל מ-1977 בשכונת שייח ג'ראח שבמזרח ירושלים. ב-20 השנים האחרונות הוא מארח את פסטיבל תיאטרון הבובות, שנועד לילדים. בסוף יוני הוטל צו סגירה על התיאטרון למשך שמונה ימים, בדיוק כאשר היה אמור להתקיים במקום הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון בובות. כמחאה, מאות אנשי תיאטרון ורוח חתמו על עצומה הקוראת לשר אהרונוביץ לפתוח את אל חכוואתי ולקיים את פסטיבל תיאטרון הבובות הבינלאומי.

במופע שיתקיים בשבת ב-21:00, בהנחיית השחקנית שרית וינו־אלעד, ישתתפו בין השאר המחזאים הלל מיטלפונקט ויהושע סובול, הזמרים רונה קינן, אמל מורקוס, יהלי סובול, מרים טוקאן וערן צור, השחקנים לימור גולדשטיין, ישראל גוריון, שלמה וישינסקי ואיתי טיראן, קבוצת התיאטרון רותי קנר וקבוצת המחול נעה דר. באירוע, שישתתפו בו גם הח”כים זהבה גלאון, ג’מאל זחלאקה ודב חנין, תהיה גם הופעה של תיאטרון בובות ויוקרנו קטעים מסרטו של האמן אודי אלוני "אמנות / אלימות".

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ