פסטיבל הצגות בעברית, אמהרית, רוסית וערבית בנווה יוסף בחיפה

35 הצגות ועשרות מופעי רחוב יועלו ביוזמת מתנ”ס נווה יוסף, המרכז את הפעילות בשכונות המצוקה במזרח חיפה

תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תמר רותם

35 הצגות וכ-60 מופעי חוצות יוצגו בפסטיבל לתיאטרון קהילתי "נווה יוסף" בחיפה שייפתח בשלישי, ה-23 ביולי, ויימשך שלושה ימים. הפסטיבל המתקיים זו השנה השמינית הוא יוזמה של מתנ"ס שכונת "נווה יוסף" בחיפה בשיתוף החוג לתיאטרון באוניברסיטת חיפה. מתנ"ס נווה יוסף הוא אחד הגדולים בצפון הר הכרמל, ומרכז את כל הפעילות החינוכית והתרבותית בשכונות המצוקה של מזרח חיפה.

הפסטיבל החיפאי יארח בכורות של מחזות מקור שכתבו יוצרי תיאטרון קהילתי בכל רחבי הארץ, בצד הפקות שונות של קלאסיקות, הצגות מתורגמות והצגות ילדים. מופעי החוצות יכללו בין השאר פסטיבל ג'ז והקרנות סרטים. בין ההצגות גם הצגות בערבית, שכן המתנ"ס משרת את שכונת חליסה שתושביה ערבים ברובם, וכן הצגות ברוסית ובאמהרית.

בין ההצגות הבולטות: "ערוץ מקומי", מחזה של קבוצת תיאטרון ממתנ"ס קצרין על אחורי הקלעים בערוץ מקומי בעיר בפריפריה, "בית ברנרדה אלבה" מאת לורקה בביצוע נשות התיאטרון הקהילתי בעכו, ו"כל אחד צריך מרפסת" - מחזה מסע שמתמודד עם תרחיש הזוי ולפיו שכונת נווה יוסף מועמדת למכירה. ההצגה נעה בין אתרי השכונה, בהשתתפות תושבי המקום ובהנחיית סטודנטיות בחוג לתיאטרון של אוניברסיטת חיפה. הצגה מעניינת נוספת היא "מעברים" מאת ובבימוי איילת דדון שמשתתפות בה ארבע עולות מאתיופיה שזה עתה הגיעו לארץ.

האוכלוסיות המוחלשות מקבלות ביטוי בפסטיבל דרך הצגת "סלאח שבתי" של האגודה למען העיוור בחיפה, בה משתתפים עיוורים. הפסטיבל נתמך ע"י עיריית חיפה, משרד התרבות וקבוצת בז"ן (בתי הזיקוק לנפט).

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ