הצגות גייסו עשרות אלפי שקלים באתרי מימון

"ספר הפנים שלי", לפי מחזה של אינה איזנברג ובבימויה של נוהר לזרוביץ', השיגה מימון של 25,217 שקלים באתר "מימונה". באתר המתחרה, Headstart, "אב, אם וזונה" של דנה גולדברג הצליחה לגייס 40,925 שקלים

תמר רותם
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
תמר רותם

"ספר הפנים שלי", אחת מ-11 הצגות המתחרות בפסטיבל עכו שיתקיים באוקטובר, לפי מחזה של אינה איזנברג ובבימויה של נוהר לזרוביץ', השיגה מימון של 25,217 שקלים באתר מימונה. זו אחת מארבע הצגות שביקשו את עזרת הציבור באחרונה באתר מימונה, בסכומים של 30-20 אלף שקלים. יוצרי תיאטרון עצמאיים שאינם זוכים לתמיכה וסובלים ממחסור אקוטי במימון גילו את אפיק גיוס הכספים באינטרנט. הסכומים לא גדולים, כמה עשרות אלפי שקלים להצגה, אבל זה כמובן לא מעט.

באתר המתחרה, Headstart, ביקשו את עזרת הציבור כמה הצגות וקבוצות תיאטרון. "אב, אם וזונה" של דנה גולדברג הצליחה לגייס 40,925 שקלים. ההצגה מומנה במעט יותר מ-100% על ידי 144 תורמים. גולדברג מבטיחה למממנים שהעבירו 25 שקלים תודה אישית על גלוית־הצגה החתומה בידי היוצרים. מי שתורם 100 שקלים יוזמן להצגה ויקבל תודה אישית וקרדיט וירטואלי. סכום של 150 שקלים מזכה בזוג כרטיסים, תודה חתומה וקרדיט וירטואלי וכך הלאה.

לאחר שערוריית עוזי וייל, שהסתבר כי ביקש את תמיכת הציבור למרות שהספר מומן על ידי הוצאת ספרים (הוא הסביר זאת בכך שיש הוצאות נוספות שאינן ממומנות), גולדברג מפגינה שקיפות, כשהיא מצהירה שפנתה במקביל גם לקרנות וגופי תרבות.

הצלחה בגיוס כספים נרשמה גם בקרב קבוצות תיאטרון קטנות: אנסמבל “ציפורלה” הצליח לגייס 35 אלף שקלים על ידי 129 תומכים למופע החדש שלו. סכום זהה הצליחה לגייס פרויקט התיאטרון החברתי "בית שני- הודו", שמשתתפות בו 5 אמניות מחמש מדינות. קבוצות התיאטרון “מסתורין” ו”תהל” הצליחו כל אחת לגייס 30 אלף שקלים.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ