לראשונה בתולדות פסטיבל עכו ישולם שכר לשחקנים המשתתפים בו

במכתב ששלח ראש העיר לארגון השחקנים בישראל הוא התחייב כי החל בפסטיבל הקרוב, שייפתח ב-21 בספטמבר, ישופרו תנאי העסקת השחקנים

תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תמר רותם

לראשונה בתולדות פסטיבל עכו ישולם שכר לשחקנים המשתתפים בו. בעקבות דרישת שח"ם, ארגון השחקנים בישראל, לשלם תשלום מינימום לשחקנים המשתתפים בהצגות הפסטיבל נענתה עיריית עכו לדרישה. במכתב שנשלח למנכ"ל ארגון שח"ם, שחר בוצר, התחייב ראש העיר עכו שמעון לנקרי כי החל בפסטיבל הקרוב, שייפתח ב-21 בספטמבר, ישופרו תנאי העסקת השחקנים בפסטיבל. כך למשל, יקבלו השחקנים הסיעות למתחם ההלנה, חדר מנוחה מסודר, קדימות בכניסה להצגות ועוד.

עד עתה בפסטיבל עכו היה נהוג לשלם לחזרות אך לא להצגות. ארגון השחקנים פנה לעיריית עכו כבר בינואר השנה כדי למצוא פתרון לשכר השחקנים אך לא נענה בתשובה הולמת. בהמשך איים ארגון השחקנים להשבית את הפסטיבל. אחרי שבסוף יולי באו השחקנים למסיבת עיתונאים שבה הוצגה תוכנית הפסטיבל והביעו את מחאתם, המהלך של שח"ם הצליח.

בנוסף לכך, החל ב-2014 יעוגן בחוזים עם יוצרי ההצגות סעיף שיחייב לשלם שכר לשחקנים. כמו כן ישולם סכום קבוע לתקופת החזרות וכן סכום קבוע נוסף על כל הצגה. בעיריית עכו התחייבו כי הסכומים יעודכנו בכל שנה בהתאם לתוספת שכר העובדים במשק. משמעות ההחלטה היא שמעתה ירוויח כל שחקן סכום של כ-6,200 שקל לכל תקופת השתתפותו בפסטיבל לעומת כ-2,000 שקל עד כה.

פסטיבל עכו, 2012צילום: נמרוד גליקמן

יו"ר הארגון אוהד קנולר אמר בתגובה כי "ההסכם מהווה הכרה רשמית בחשיבות השחקנים ובחלקם המרכזי בפסטיבל עכו. הנהלת הפסטיבל תשלם מעתה תשלום ראוי לשחקנים בפסטיבל, כפי שהיה ראוי שיקרה לפני שנים רבות. מדובר בשיפור משמעותי בתנאי השחקנים, שיחל כבר בפסטיבל הקרוב, ואנו שמחים על כך".

מנכ"ל הפסטיבל, אלברט בן שלוש, אמר: "עיריית עכו רואה את טובת השחקנים לנגד עיניה. לכן היה חשוב לפעול ביחד עם איגוד שח"ם ולדאוג לרווחתם של השחקנים המשתתפים בהצגות התחרות של פסטיבל עכו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ