אחרי נטישת "הבימה" - השבוע הקומדיה החדשה של יצפאן בבית ליסין

יצפאן, שיככב בקומדיה “עובד בשביל שניים”, הביע צער על
 הנעשה בביתו הקודם, הבימה, וקרא להגדיל את התמיכה הממשלתית בתיאטרונים

תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תמר רותם

השחקן אלי יצפאן יופיע בתיאטרון בית ליסין ככוכב הקומדיה החדשה "עובד בשביל שניים", שתעלה ביום חמישי. תהיה זו הופעתו התיאטרונית הראשונה מאז עזיבתו הדרמטית את תיאטרון הבימה. במפגש עם עיתונאים היום התייחס יצפאן בקצרה לעזיבתו את הבימה וכן למצבו הכלכלי של התיאטרון הלאומי. "מה שקורה בהבימה זה עצוב", אמר, לאחר שהציג קטעים מהמחזה. בהתייחסו לרקע לעזיבתו – על פי פרסומים על רקע כסף שלא שולם לו - אמר: "המצב הזה היה יכול לקרות בכל תיאטרון. הבעיה היא שיש לנו מדינה שלא רואה בתרבות עניין מספיק חשוב ולא תומכת מספיק בתיאטרונים".

יצפאן הוא שחקן עצמאי. בעונה האחרונה שיחק בהבימה בהצגה "שרי מלחמה" וקודם לכן השתתף ב"הזוג המוזר". במאי, לפני שעלתה אחת ההצגות של “שרי מלחמה”, הוא הודיע שלא ישתתף בה, וההצגה בוטלה. לפי הפרסומים, ביטול ההצגה היה בעקבות החובות של הבימה כלפיו, לאחר שלא שילמו לו שכר על עבודתו. זמן קצר אחר כך מחו שחקני הבימה נגד התיאטרון שלדבריהם פגע בזכויות המגיעות להם ואף איימו בשביתה. לאחר משא ומתן ביולי חתם תיאטרון הבימה באמצעות שח"ם על הסכם קיבוצי עם השחקנים שאינם עצמאיים.

יצפאן ב”עובד בשביל שניים”. עובד רק בשביל אחד צילום: אליצור ראובני

לטענת יצפאן, הוא ממילא "סיים את הקדנציה", כלומר את העונה ב”שרי מלחמה”. הוא הביע תקווה שהבימה “יחזור לתפקד". עוד שחקן במחזה החדש שעבר באחרונה מהבימה לבית ליסין הוא יובל סגל.

בתיאטרון הבימה העדיפו אתמול לא להגיב על דבריו של יצפאן.

“עובד בשביל שניים” הוא להיט גדול בווסט אנד בלונדון. זהו עיבוד של המחזאי והשחקן ריצ'רד בין לקומדיה הקלאסית "משרתם של שני אדונים" של קרלו גולדני. בין העביר את המחזה לסביבה של פושעים קטנים בעיירת חוף באנגליה בתחילת שנות ה-60, ערב פריצתה של להקת הביטלס, מה שנותן כר נרחב לסגנון שנות ה-60. הגרסה בעברית, בתרגום של שלמה מושקוביץ ובבימוי של משה קפטן, היא בת 22 משתתפים, בהם להקת זמרים ותזמורת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ