עודד קוטלר יביים את “פרוסט/ניקסון” בקאמרי

ההצגה, שתעלה בחודש הבא, היתה אמורה לעלות באנסמבל הרצליה לפני כשנה

תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תמר רותם

לראשונה מאז שתיאטרון אנסמבל הרצליה נסגר, עודד קוטלר, מנהלו, מביים הצגה בתיאטרון הקאמרי. ההצגה "פרוסט/ניקסון" מאת פיטר מורגן, היתה אמורה לעלות באנסמבל הרצליה לפני כשנה, כקופרודוקציה של שני התיאטרונים. קוטלר התייחס לנסיבות העלאת ההצגה בקאמרי בשיחה עם עיתונאים. "אנסמבל הרצליה התעורר יום אחד לצו סגירה", אמר. "יום לאחר שנודע שהתיאטרון נסגר, טילפן אלי נועם סמל, ואמר אעשה את ההצגה בכוחות הקאמרי בלבד. זה לא דבר שנשמע כמוהו יום יום בתיאטרונים, ואני נרגש מהמחווה הזאת".

“פרוסט/ניקסון”, שתעלה ב-19 בספטמבר, מספרת על סדרת הראיונות שקיים המראיין הבריטי דייוויד פרוסט ב-1974 עם הנשיא האמריקאי ריצ'רד ניקסון לאחר שהודח. ברגע האחרון, לאחר שפרוסט השקיע הון עצמי בהפקת הראיונות ועומד להפסיד את כספו ואת שמו לניקסון, מצליח פרוסט לחלץ מהנשיא האמריקאי המודח הודאה באשמה על חלקו בפרשת ווטרגייט. הפרשה שהביאה להתפטרותו, וקונה את עולמו.

לדברי קוטלר, האקטואליות של המחזה הוא בהצגת המנהיג כדמות מיתית על רקע הסמביוזה בין התקשורת והפוליטיקה. "גם שייקספיר ובמאים נוספים התעסקו במהלכים של מנהיגים הקובעים את גורלנו. המחזה הזה מציג את השלטון כמשחית ואת התקשורת כמקהלה היוונית במחזה, כקול המצפון. ובסופו של דבר מראה שמאחורי המסיכה של המנהיג מסתתר אדם פגוע ופרנואיד".

מתוך "פרוסט/ניקסון"צילום: גדי דגון

אנסמבל הרצליה נסגר באפריל. עודד תאומי כניקסון ואקי אבני כפרוסט היו בצוות המקורי שהיה אמור להופיע בתיאטרון ב-2012. אליהם הצטרפו שחקנים מהקאמרי ובראשם דן שפירא כג'ים רסטון, סופר ועיתונאי שכתב על ספרים בנושאים הסטוריים ופוליטיים שהיה בצוות המצומצם של פרוסט. עוד משתתפים הילה עופר, יגאל זקס, ערן שראל, אביב זמר, סער שגיב שריפי ודייוויד בילינקה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ