תמונע מוביל במספר המועמדויות לפרס תיאטרון הפרינג’

טקס חלוקת פרסי קיפוד הזהב יתקיים ב-25 באוקטובר. עוד מובילים: התיאטרון העברי־ערבי ביפו, א.י.ב ואנסמבל עיתים

תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תמר רותם

הוכרזו המועמדים לפרס קיפוד הזהב 2013. תיאטרון תמונע, בניהולה האמנותי של נאווה צוקרמן, מוביל עם 19 מועמדויות בקטגוריות השונות. עוד מובילים א.י.ב (איגוד היוצרים העצמאיים בתיאטרון) עם 12 מועמדויות, תיאטרון יפו עם 10 מועמדויות ואנסמבל עתים עם תשע מועמדויות.

טקס חלוקת פרסי קיפוד הזהב ל-2013 יתקיים באירועי לילה־פרינג', ב-25.10.2013 בתיאטרון קרוב. הפרס מחולק זו השנה השמינית במטרה לחשוף ולעודד את היצירה העצמאית הישראלית בתחומי התיאטרון והאמנויות הרב־תחומיות. הפרס הוא יוזמה של עמותת קיפוד הזהב, תיאטרוני הפרינג', והוא מוענק בתמיכת המדור לתיאטרון פרינג' במינהל התרבות, עיריית תל אביב-יפו, המחלקה לאמנויות, קרן רבינוביץ לאמנויות ועוד.

חברי ועדת השיפוט לפרס השנה הם: דורון צפריר - יו"ר, יאיר שרמן, טלי עציוני, איתמר נצר, ליאור סורוקה, סיגי פרל, ענבר גולן. ההצגות המועמדות נבחרו מתוך 48 הצגות והן יתמודדדו ב-16 קטגוריות שונות.

אלה המועמדויות בקטגוריות העיקריות:

הצגת השנה: "העלמה והמוות" של קבוצת אורתו דה, "פאפעג'ינה" של התיאטרון הערבי־עברי ביפו, “המלך הולך למות” של אנסמבל עיתים, "עיניים" של התיאטרון הערבי־עברי ביפו בשיתוף אלמינא.

במאי השנה: אפרת שטינלאוף על "גפרית וצרי" של א.י.ב; יפתח אופיר וארז דריגס על “תיאטרון רפרטוארי” של א.י.ב; רינה ירושלמי על "המלך הולך למות" של אנסמבל עיתים; נורמן עיסא על "עיניים" של התיאטרון הערבי־עברי ביפו בשיתוף אלמינא; יעל טל על "חמור אוכל תפוז" של תיאטרון תמונע.

מחזאי השנה: יעל טל על “חמור אוכל תפוז”; ניצן כהן על "פרייבט קולקשן", תיאטרון תמונע; חנה ואזנה גרינוולד על "פאפעג'ינה"; אלדד כהן על “התיאטרון הרפרטוארי”.

שחקן ראשי: מיכאל כורש ב"היריקה", צוותא; דורון תבורי ב"המלך הולך למות"; נטע וינר ב"זו היא הארץ", א.י.ב; ג'יל בן דוד ב”שיעור לדוגמא”, תיאטרון תמונע.

שחקנית ראשית: עדי נוי ב”גפרית וצרי”; מוריה בשארי ב”פאפעג'ינה”; אורה מאירסון ב”כל יום חמישי” של תיאטרון הסימטה; איליה גרוס ב”אדיפלית” של א.י.ב

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ