מאות הצגות של הבימה זמינות מעתה בדי־וי־די - תיאטרון - הארץ

מאות הצגות של הבימה זמינות מעתה בדי־וי־די

אפשר יהיה לצפות בהצגות בארכיון החדש שנפתח לאחרונה לציבור בבניין התיאטרון

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

הסרטות של יותר מ-300 הצגות תיאטרון הבימה הועברו באחרונה לפורמט די־וי־די, וניתן לצפות בהם בארכיון החדש שנפתח לאחרונה לציבור בבניין התיאטרון. ההסרטות הן מ-1984 ואילך, שכן רק אז החלו לתעד את ההצגות בווידיאו.

ארכיון הבימה לא היה פעיל במשך שנים רבות. כל התיעוד שהיה בתיאטרון הועבר בחלקו, בראשית שנות ה-80, לארכיון התיאטרון באוניברסיטת תל אביב ובחלקו לבית אריאלה. וכך למעשה אבד לתיאטרון התיעוד החשוב של הפעילות של הבימה ברוסיה, באירופה ובארה"ב וכן השנים הראשונות של התיאטרון בישראל. עם כניסת התיאטרון למשכנו המחודש, נעשה מאמץ גדול לחדש את הארכיון. כך שוחזרו כל תיקי ההצגות, בעזרת ארכיון האוניברסיטה, בתוספת תמונות וחומרים מקוריים שבכל זאת נשארו בתיאטרון. בארכיון המחודש שנפתח לציבור מוצגים כיום 650 תיקי הצגות משנת 1918 ועד היום. בסרטיית הארכיון, יש 320 הצגות מצולמות שניתן לצפות בהם בחדר הצפייה בארכיון.

הבימה. ההצגות צולמו מ-1984 ואילךצילום: אביעד בר נס

התיקים כוללים טקסטים של המחזות, תכניות, כרזות, קטעי עיתונות וביקורת ותמונות. כל המידע נגיש באתר הארכיון באינטרנט. פרויקט חידוש ארכיון הבימה, הסרטייה והאתר הוא מפעלה (בהתנדבות) של חני זליגסון, שהיתה מזכירת הבימה בשנות ה-80 בתרומת נדבנים.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ