שיתוף פעולה בין תיאטרון דימונה לתיאטרון הארלם

נהלו האומנותי של תיאטרון הארלם, השחקן טאי ג'ונס, יגיע באוקטובר לביקור בדימונה

תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תמר רותם

בתחילת אוקטובר יגיע מנהלו האומנותי של תיאטרון הארלם, השחקן טאי ג'ונס, לביקור בדימונה ויעביר סדנת אמן בתיאטרון מעבדת פייס תרבות דימונה. זאת במסגרת שיתוף פעולה אמנותי בין התיאטרון הקלאסי של הארלם, CTH (Classical Theater of Harlem) בניו יורק ובין תיאטרון דימונה, שיחל בקרוב. במסגרת פרויקט "הארלם־דימונה", תגובש תוכנית ארוכת טווח לפרויקט "תיאטראות תאומים", תחת לוגו משותף, ובכל שנה יוקדשו שבועיים לשותפות מעשית בין התיאטראות.

כך, בחודשים הקרובים, יתקיימו ביקורי גומלין בין המנהלים האמנותיים של שני התאטראות, ג'ונס ונועה רבן קנולר, ובמהלכם הם יגבשו את ההיבטים האמנותים והמקצועים של הפרויקט. לאחר מכן יארח כל תיאטרון את השני בקהילה שבה הוא פועל. את המפגש הראשון יארח תיאטרון דימונה. ב-7.10 תוצג בנוכחות ג'ונס, היצירה המקורית של דימונה, "אפאחדבשומקום". בהמשך יערוך השחקן והמנהל האמנותי סדנת תיאטרון לקהילה המקומית – שחלק ממנה היא קהילת הכושים העבריים – שבה ישתתפו גם שחקני התיאטרון בדימונה. על פי התוכנית, בשנה הבאה, תתארח להקת השחקנים מתיאטרון CTH בתיאטרון דימונה במשך שבוע, שם תציג את אחת מיצירותיה עם כתוביות לעברית ותקיים סדנאות אמן לקהילה המקומית. ב-2015 צפוי ביקור גומלין של להקת השחקנים מדימונה ב-CTH , ובו תציג את אחת מיצירותיה בתרגום לאנגלית, ותקיים סדנאות אומן לקהילה המקומית.

תיאטרון הארלם נוסד בשנת 1999. הוא ותיק בהרבה מתיאטרון דימונה שנוסד רק ב-2007. הלהקה שלו גדולה יותר לעומת הלהקה בת 5 שחקנים של תיאטרון דימונה. אך לדברי נועה רבן, יש מכנה משותף בין שני התיאטרונים. "זו להקה מאוד מקצועית שמעלה יצירות קלאסיות ועובדת בתוך קהילה. מתוך אמונה שתיאטרון שממוקם בסביבה שבה ישנם גם אוכלוסיות מוחלשות, חייב לקרב את האמנות שלו בדרך משכנעת אל הקהילה. אנחנו חולקים את התפישה החברתית הזו. חלק מהרצון שלנו זה להיות חדשניים מקוריים אבל גם להנגיש את היצירה שלנו לקהילה".

טאי ג'ונס הינו יוצר מגוון, שהופיע בשורה של תפקידים בתיאטרון, בהפקות טלוויזיה ובקולנוע. הוא שלח את ידו גם בכתיבה וכן עסק בהפקה (להיט האוף-ברודווי- “CREATION”). הוא שיחק במחזה "Enron" בברודווי, וכן בהפקות של הצגות שייקספיר כמו ההפקה זוכת פרס הטוני, "הנרי החמישי", לצדם של אית'ן הוק וקלווין קליין, וכן בהפקה של יוליוס קיסר יחד עם דנזל וושינגטון, שבוימה ע"י זוכה פרס טוני, דניאל סאליבן. כן שיחק בהפקות של מקבת והמלט. ג'ונס שיחק גם בדוקו דרמה “Redacted” של הבמאי המוערך בריאן דה פלמה, ובסדרה "חוק וסדר". בשנת 2006, מגזין "טיים אאוט" הניו־יורקי, בחר את ג'ונס כאחד מה-25 שיש לעקוב אחריהם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ