פסטיבל עכו |

פרס הצגת השנה חולק ל"פפפפפפפ" ול"ספר הפנים שלי"

ציונים לשבח הוענקו להצגה “חוצבמה” מאת רן בכור ורועי הרץ־רוסו, על תעוזה אמנותית. על הבימוי לנוהר לזרוביץ’ (בהצגה “ספר הפנים שלי”) ולאלמה וייך על כתיבת המחזה “תג מחיר”

תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תמר רותם

הוכרזו ההצגות הזוכות בפסטיבל עכו לתיאטרון אחר, 2013, שננעל אמש (שלישי): הפרס להצגת השנה התחלק הפעם בין שתי הצגות: “פפפפפפפ” מאת אהרון לוין וירון אדלשטיין, ו”ספר הפנים שלי”. כל הצגה קיבלה 15 אלף שקלים. בראש חבר השופטים כיהן יוסי שריד, וכן שפטו היועץ האמנותי בן בר־שביט, הבמאי נועם שמואל, השחקן והבמאי עמי ויינברג, והמשוררת מאיה בז’רנו. בין הנימוקים להענקת הפרס להצגות הזוכות: “’פפפפפפפ’ מאת אהרון לוין וירון אדלשטיין ובבימוים, מומחז ומוצג כפארסה שחורה שקוראת דרור מוחלט לדמיון. אולם במחשבה שנייה ואולי שלישית, ייתכן שאינה דמיונית כל כך, והיא מציאותית הרבה יותר מכפי שאנו משערים. ואילו ‘ספר הפנים שלי’ מאת אינה איזנברג ובבימוי נוהר לזרוביץ’, מנסה לברוח מן המציאות, אבל נאלץ לשוב אליה בתחושה של התפכחות וחרדה. גם הבריחה וגם השיבה מדברות אלינו בשפה ייחודית, דינמית ועדכנית”.

ציונים לשבח הוענקו להצגה “חוצבמה” מאת רן בכור ורועי הרץ־רוסו, על תעוזה אמנותית. על הבימוי לנוהר לזרוביץ’ (בהצגה “ספר הפנים שלי”) ולאלמה וייך על כתיבת המחזה “תג מחיר”. בנוסף לציון לשבח, העניק חבר השופטים לאלמה וייך מלגת השתלמות למחזאים, מתנת “סדנאות הבמה” בתל אביב, בשווי 3,000 שקלים.

מתוך ההצגה "ספר הפנים שלי"צילום: אבישג שאר-ישוב

ציון לשבח על עבודת המשחק הטובה ביותר לשחקנית הוענק במשותף לשחקניות והיוצרות סיגלית פוקס ויהודית ג’ינג’ר (בהצגה “fairytale”), ולשחקנים אייל שכטר ואלי מנשה ב”תג מחיר”. גם ההצגה “עיניים עצומות” זכתה בציון לשבח על עבודת אנסמבל מצטיינת.

פרס חשיפה להצגה מתנת “האקדמיה לאמנויות המופע” שתארח את ההצגה לשתי הצגות בתל אביב, הוענק להפקה “סתיו”, ואילו מלגת לימודים, פרס “סדנאות הבמה” (בשווי 3,000 שקלים) הוענק לשחקנית גילי בית הלחמי (בהצגה “השולחן”).

עוד ציונים לשבח הוענקו גם לחמדה נתן וחמוטל ציולקובסקי על עיצוב החלל בהצגה “חוצבמה”, לרקפת לוי על עיצוב התלבושות בהצגה “fairytale”. לאלמוג מודעי וטל ברוכשטיין על המוסיקה מקורית בהצגה “מקס”, ועל עיצוב התאורה ל תמר אור ושי סקיבא בהצגה “השולחן”.

מעל 100 אלף איש גדשו את רחובות עכו בימי הפסטיבל, שהופק ונוהל על ידי עיריית עכו, בניהולו האמנותי (בפעם הראשונה) של גיל אלון. כבר ביום השני אזלו מרבית הכרטיסים להצגות הפסטיבל ורבים מהבאים נותרו מחוץ לאולמות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ