רוני ניניו נבחר ליו"ר איגוד במאי התיאטרון

לדברי ניניו, שיחליף בתפקיד את סיני פתר, האיגוד נמצא על סף חתימה עם הקאמרי על חוזה במאים חדש

תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תמר רותם

רוני ניניו נבחר ליו"ר בת"י (איגוד במאי התיאטרון). ניניו החליף את סיני פתר שכיהן כיו"ר בת"י בשנתיים האחרונות.

איגוד הבמאים המונה כ-100 במאים מהתיאטרון הרפרטוארי ומהפרינג, שם לעצמו למטרה לקדם את אמנות התיאטרון וערכיה ולהגן על זכויותיו של היוצר בתיאטרון והבמאי בראשם. בוועד המנהל הנוכחי חברים דליה שימקו, סיני פתר, אבי גיבסון בראל, נועם שמואל, אודי בן סעדיה ורן שחף. לדברי ניניו, האיגוד נמצא בשלבי משא ומתן אחרונים עם הנהלת תיאטרון הקאמרי לקראת חתימה על חוזה במאים חדש. חוזה שיעגן את זכויות הבמאי, תנאי ההפקה ושכר מינימום לבמאים. "בחוזה החדש יהיה שיפור משמעותי של תנאי השכר והעבודה של הבמאים", אומר ניניו. "זו פריצת דרך ענקית לאחר שנה וחצי של דיונים, שאותם החל סיני פתר. החוזה, שאני מקווה שייחתם בקרוב, מהווה נדבך משמעותי בהעלאת קרנם של במאי התיאטרון בישראל".

ניניו, בוגר החוג לקולנוע וטלויזיה באוניברסיטת ניו יורק וקורסים במשחק ובימוי בהנטר קולג', הוא במאי תיאטרון, קולנוע וטלויזיה. בין 1998 ל-2000 היה המנהל האמנותי של פסטיבל עכו ולאחר מכן, עד 2003, היה מנהל מחלקת הדרמה בשידורי קשת. בין עבודותיו בתיאטרון: "דפוקים" בתיאטרון חיפה, "דוחקי הקץ" בתיאטרון החאן, "עד לא ידע" בתיאטרון הקאמרי, "ארטון" בהבימה ו"איש הגשם" בתיאטרון בית לסין.

רוני ניניוצילום: טלי שני

בקולנוע ביים שלושה סרטים עלילתיים: "היו לילות", "המחצבה" ו"שחקנים". בטלויזיה ביים והיה יוצר שותף בסדרות הדרמה "מרחק נגיעה", "עבודה ערבית", "לתפוס את השמים", ועוד.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ