הצגה המבקרת את פרס היצירה הציונית התקבלה לפסטיבל בגרמניה

ההצגה "זו היא הארץ - סלון דחויי היצירה הציונית" של אייל וייזר תפתח את פסטיבל "רדיקל יונג" היוקרתי במינכן, המבקש לטפח במאים צעירים בעלי קול ייחודי

תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים4
תמר רותם

ההצגה "זו היא הארץ – סלון דחויי היצירה הציונית", מאת אייל וייזר ובבימויו, תפתח את פסטיבל "Radikal Jung" היוקרתי באפריל במינכן.

"זו היא הארץ" רצה בתיאטרון תמונע בתל אביב בשנתיים וחצי האחרונות. היא הוצגה בפרויקט "חשיפה בינלאומית" וזכתה להתעניינות רבה בקרב אנשי תיאטרון מכל העולם. בעקבות אירועי החשיפה הוזמנה להציג ארבע פעמים בפסטיבל "רדיקל יאנג". ההצגה של וייזר היא אחת ההצגות הפוליטיות והביקורתיות על הבמה הישראלית כיום. היא נוצרה במחאה על פרס היצירה הציונית, פרי יוזמתה של שרת התרבות לימור לבנת. על הבמה מציגים שלושה אמנים דחויי פרס היצירה הציונית את אמנותם ותפישתם האמנותית, והביקורת מגולמת בפער בין האסתטיקה לטקסטים הנשכניים. בהצגה משתתפים השחקנים היוצרים אפרת ארנון, נטע וינר ונתלי פינשטיין.

"מתוך "היא הארץ - סלון דחויי היצירה הציונית צילום: אד פארוט

פסטיבל "רדיקל יאנג" נוסד ב-2005 בתיאטרון "פולקסתיאטר" כפלטפורמה המיועדת לטפח ולפתח במאים צעירים בעלי קול ייחודי. הוא כולל דיונים בנוגע לתיאטרון עכשווי, סדנאות אמן ופרזנטציות לעיתונות. כבכל שנה יוצגו בפסטיבל גם השנה יצירות חדשניות של עשרה במאים מבטיחים, מרביתם מאירופה. לפני שלוש שנים החלו לקבל לפסטיבל גם כמה במאים מחוץ לגרמניה והשנה נבחר לראשונה במאי ישראלי, וייזר. לאחר ההשתתפות בפסטיבל תציג ההצגה "זו היא הארץ" על במות תיאטראות מרכזיים באוסטריה ובצרפת, ומשם תמשיך למופעים במזרח אירופה.

וייזר הוא חתן פרס רוזנבלום לאמנות, זוכה פרסי במאי השנה, הצגת השנה ושפת הבמה בטקסי פרסי היצירה העצמאית 2012-2013. בראשית מאי יעלה בתיאטרון פולקסתיאטר פרויקט נוסף של וייזר שאותו פיתח עם בן זוגו, האמן והצלם רמי מימון: הפרויקט, "ניסטגמוס" שמו, יגיב לאירועי תערוכות "האמנות הגרמנית הגדולה" ו"האמנות המנוונת" שהתקיימו במינכן ב-1937, ויעסוק בקשר שבין הון, שלטון ואמנות. הוא ישלב בין אירוע אמנות למופע פרפורמטיבי.

.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ