נמנעה סגירת תיאטרון מ.ר.א.ה בקרית שמונה

בשבוע שעבר פורסם שהתיאטרון ייסגר בגלל קשיי תקציב. אתמול הוא קיבל מידי הבימה את ההכנסות שהיו מיועדות לו, בעקבות הפקה משותפת של שני התיאטרונים

תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תמר רותם

תיאטרון הבימה הסדיר את התשלום שהיה חייב לתיאטרון מ.ר.א.ה בקרית שמונה בעבור ההצגה "משהו טוב" שעלתה בקו־פרודוקציה של שני התיאטרונים. בכך הסתיים המשבר בין התיאטרונים, ותיאטרון מ.ר.א.ה יוכל לחזור ולתפקד.

"משהו טוב", בכיכובה של ליא קניג ובבימויו של רועי הורביץ, נחשבת להצלחה. היא עלתה בדצמבר 2012 ומאז רצה פעמים רבות בכל חודש - גם על במות שני התיאטרונים וגם על במות אחרות. בשבוע שעבר הודיע הורביץ, שהוא גם מנהל מ.ר.א.ה, כי התיאטרון ייסגר בגלל קשיי תקציב שנגרמו משום שהבימה לא העביר מחצית מהכנסות ההצגה, כנדרש על פי החוזה בין שני התיאטרונים. אבל אתמול (רביעי) הועברה להורביץ המחאה על סך 50 אלף שקל לפירעון מיידי. בידי הורביץ גם המחאה נוספת על סך 30 אלף לפירעון במארס. בנוסף, לדברי הורביץ, הוא סיכם עם הבימה שמעתה ואילך ההכנסות בעבור הצגות החוץ יעברו ישירות אל מ.ר.א.ה ובהתאם לחוזה בין התיאטרונים, הם יעבירו את מחצית התשלום להבימה. "כך אני לא אגיע למצבים שאני רודף אחרי הבימה", אמר הורביץ.

ליא קניג בהצגה "משהו טוב"צילום: דניאל קמינסקי

עקב החוב, הורביץ וצוות ההצגה "יום העצמאות שלי" של מ.ר.א.ה דחו את נסיעתם לדרום אפריקה שם תוכנן להם מסע הופעות. הם יטוסו רק בשבוע הבא.

מהבימה נמסר: "תיאטרון מ.ר.א.ה והתיאטרון הלאומי, הבימה, עובדים זמן רב בשיתוף פעולה מלא ואנו מצרים על כך שהדיון הכספי התנהל על גבי דפי העיתון. הבימה הסדיר את שארית החוב בימים האחרונים ואנחנו מאחלים לתיאטרון מ.ר.א.ה עוד הרבה שנים של פעילות פורייה ומוצלחת".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ