פשרה במשפט הובילה לייסוד מלגה למחזאים מתחילים על שם פיליפ סימור הופמן

המלגה נוסדה כתוצאה של פשרה בין העיתון האמריקאי "נשיונל אינקווירר" ובין חברו של הופמן, המחזאי דייוויד כץ. זאת, לאחר שכץ תבע את העיתון לדין בעקבות פרסום כי הופמן והוא נהגו להשתמש בסמים יחדיו

שני ליטמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שני ליטמן

מלגת התפנות למחזאים אמריקאים תיקרא על שם השחקן פיליפ סימור הופמן, שמת בתחילת החודש ממנת יתר של הרואין. המלגה היא תוצאה של פשרה בין העיתון האמריקאי "נשיונל אינקווירר" ובין חברו הטוב של הופמן, המחזאי דייוויד כץ. כץ תבע את העיתון לדין בגין כתבה שהתפרסמה כמה ימים לאחר מותו של הופמן ועסקה ביחסיהם. לפי ההסכם, העיתון ישלם 45 אלף דולר, שיוענקו כפרס למחזאי מצטיין. פרקליטיו של כץ אמרו כי המלגה תיהפך לקבועה ותוענק פעם בשנה. ארבעה מחזאים, בהם גם כץ, יהיו חברים בוועדה שתבחר את מקבלי המלגה - מחזאים מתחילים שכתביהם עדיין לא זכו להפקה.

המלגה השנתית תיקרא "הפרס לחוסר הפשרות" (relentless award), כמחווה למחויבותו של הופמן לאמת האמנותית. מקורבי כץ סיפרו כי הוא והופמן נהגו לשוחח רבות על העובדה שמחזאים אינם מסוגלים להתקיים רק מיצירתם, וייחלו ליום שבו תוקדש מלגת התפנות שתאפשר להם לכתוב וגם לשלם את שכר הדירה בזמן.

הופמן. מחווה למחויבותו לאמת האמנותיתצילום: רויטרס

בכתבה שפירסם "נשיונל אינקווירר" נרמז כי הופמן וכץ, שהיה זה שמצא את גופתו של הופמן, נהגו להשתמש יחד בסמים. כץ אמר שהופמן מעולם לא השתמש בנוכחותו בסמים וכי הוא כלל לא דיבר עם העיתון. העיתון הסיר את הכתבה מאתר האינטרנט שלו ומסר כי מי שהעביר לו את המידע היה אדם שהתחזה לכץ. נוסף על הפשרה הכספית שהושגה, העיתון התחייב לפרסם התנצלות על פני עמוד שלם ב"ניו יורק טיימס".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ